Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
ismira - JPop.com
Artist info
ismira

ismira

ismira


2007 Nisan ayının sonlarına doğru kurulan grup, birkaç besteyle çalışmalara başladı. İlk çalışmalarını çello, gitar ve vurmalılar olarak trio şeklinde yaptı. Daha sonra bas gitarın da eklenmesiyle son halini alan grup, CD çalışmasına başladı. İzmir'de Stüdyo 440'ta kayıtlarını aldığı çalışmayı, dinleyicilerle internet aracılığıyla paylaştı. Bu çalışmalarından da anlaşılacağı gibi grup üyeleri, Read more on Last.fm
2007 Nisan ayının sonlarına doğru kurulan grup, birkaç besteyle çalışmalara başladı. İlk çalışmalarını çello, gitar ve vurmalılar olarak trio şeklinde yaptı. Daha sonra bas gitarın da eklenmesiyle son halini alan grup, CD çalışmasına başladı. İzmir'de Stüdyo 440'ta kayıtlarını aldığı çalışmayı, dinleyicilerle internet aracılığıyla paylaştı.

Bu çalışmalarından da anlaşılacağı gibi grup üyeleri, genel olarak belirli bir tarza yönelmektense birçok tarzı barındıran bir müzik anlayışını tercih ettiler. Kategorik olarak açıkça sınıflandırılacak olursa; doğu etnik müziği, caz, blues ve yer yer funk'ı da içine alan ve müziğin evrensel bir dil olduğunu benimseyen grup, içten ve samimi bestelerle ilgilenmeye çalıştı. İsmira, genellikle kompozisyon ağırlıklı bir müzik yapıyor gibi görünse de doğaçlamaya açıktır. Doğaçlamalarda cazın ve doğu etnik müziğinin yanı sıra deneysel unsurlar ile dinleyiciyi düşsel bir dünyaya götürmektedir.

Özellikle, çellonun tiyatral havasındaki naif ve utangaç melodilerine, bas gitar ve vurmalıların kararlı ve heyecanlı eşliği İsmira'nın müziğine farklı boyutlar kazandırmaktadır. Perdesiz gitarın zaman zaman görünüp kaybolması ise ruh durumlarının sorgulanması olarak duyulabilir. *************** Towards the end of April 2007 the band began working with several compositions. The first studies were formed in trio as consisting of cello, guitar and percussion. After the bass guitar was took part in band the recording studies has started.

The records are materialized at Studio 440 in İzmir and shared via the internet. As can be understood from this study, band members preferred a music genre includes many other styles rather than a certain style of music. Classifying in category clearly shows Eastern ethnic music, jazz, blues and sometimes funk is accepted by the band and embraced music as universal. They try to interest sincere and genuine compositions.

İsmira usually seem to do a music composition, even though the emphasis is open to improvisation. Not only the improvisation in jazz and east ethnic music, but also the experimental elements take the listeners to a fantastic world. In particular, starry-eyed and shy melodies in theatrical air of cello bring in different volumes to İsmira's music due to decisive and exciting attendance of bass guitar and percussion. The interval appearance and disappearance of fretless guitar may be heard as the questioning spirit state. Read more on Last.fm.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 13 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found