Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Von Zeit - JPop.com
Artist info
Von Zeit

Von Zeit

Von Zeit


VON ZEIT to jedna z ważniejszych niezależnych formacji w Polsce. Zespół muzyczno-filmowy, harmonijnie łączący tradycję i awangardę. Melodyjne, często chwytliwe frazy piosenek w wykonaniu muzyków VZ przeplatają się z improwizowanymi, transowymi wężami. Wszystko to potęguje na żywo synchron video sampli serwowanych przez Vj'a. Von Zeit niczym słodka, lepka maź wciąga powoli słuchacza, unieruchamia, by w najmniej spodziewanym momencie wyrzucić na powierzchnię i rozpocząć od nowa. Read more on Last.fm
VON ZEIT to jedna z ważniejszych niezależnych formacji w Polsce. Zespół muzyczno-filmowy, harmonijnie łączący tradycję i awangardę. Melodyjne, często chwytliwe frazy piosenek w wykonaniu muzyków VZ przeplatają się z improwizowanymi, transowymi wężami. Wszystko to potęguje na żywo synchron video sampli serwowanych przez Vj'a.

Von Zeit niczym słodka, lepka maź wciąga powoli słuchacza, unieruchamia, by w najmniej spodziewanym momencie wyrzucić na powierzchnię i rozpocząć od nowa. Nad wszystkim króluje niepodzielnie TRANS. To na nim opiera się muzyka Von Zeit. Tradycyjne brzmienia gitary akustycznej, DOBRO, gitar elektrycznych, bębnów budują powtarzające się z cyfrową wręcz dokładnością riffy, czyli to, co od zarania dziejów tworzy potęgę muzyki - trans.

Muzyka Von Zeit to frywolny kolaż różnych gatunków i fascynacji. Muzyczne ruchy Von Zeit cechuje totalna swoboda. Muzycy grupy są niezwykle energetyczni na żywo. Budują to: akustyczne, transowe, jazzowe rytmy bębnów Sebastiana Szczepanowskiego, impresjonistyczna i szalona melodyka hendriksowskiej gitary elektrycznej Jacka Kuleszy, groovowy, pulsujący bas, magiczne brzmienie gitary DOBRO i charakterystyczny, różnokolorowy wokal Romka Puchowskiego, a do tego bezpośredni, mocny przekaz, inteligentne, dowcipne teksty, poczucie humoru i odwaga muzyków. Niezwykły klimat koncertów tworzą animowane wizualizacje Roberta Turło, którymi Vj Piotr Świąder improwizuje na żywo.

To, co Von Zeit prezentuje na scenie stanowi wybuchowe połączenie, które trudno jednoznacznie określić: KONCERT, SPEKTAKL, PERFORMANCE. Zespół powstał latem 2001 roku w Tczewie. Jest efektem ewolucji solowego projektu Romka Puchowskiego - wokalisty, gitarzysty, songwritera (DOBRO, bas, gitara akustyczna, slide), którego fascynacje to z jednej strony tradycja rodem z Delty, a z drugiej - eksperyment i awangarda. Von Zeit od początku tworzą obok Puchowskiego (wokal, bas i gitary): perkusista Sebastian Szczepanowski (EljazzER, Family Business) i grafik, autor animacji Robert Turło. W kwietniu 2003 roku do składu dołączył gitarzysta Jacek Kulesza (ex Homosapiens, Jacek Kulesza Trio), rok póżniej Vj Piotr Świąder.

Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found