Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Vladimir 518 - JPop.com
Artist info
Vladimir 518

Vladimir 518

Vladimir 518


Vladimir 518 is a rap artist from Prague, Czech Republic and a member of popular group PSH (Peneři Strýčka Homeboye). He is also founder of developing label BiggBoss, under which many Czech rap artists publish nowadays. His rap career is closely connected to father of the local scene - Orion, who brought him into the rap game. Before this, he was already known in hip-hop community as a respected writer and his taste for graphic arts is recognizable until these days. Read more on Last.fm
Vladimir 518 is a rap artist from Prague, Czech Republic and a member of popular group PSH (Peneři Strýčka Homeboye). He is also founder of developing label BiggBoss, under which many Czech rap artists publish nowadays. His rap career is closely connected to father of the local scene - Orion, who brought him into the rap game. Before this, he was already known in hip-hop community as a respected writer and his taste for graphic arts is recognizable until these days. He recorded two albums with PSH - Repertoar (2001) and Rap'n'Roll (2006). Recently, in 2008, he added first solo record Gorila vs.

Architekt, which shows him often in more experimental attitudes. VLADIMIR 518 je jeden z nejdéle působících rapperů české hip hop scény, člen skupiny PSH a zakladatel labelu Bigg Boss. Spolu s PSH vydal dvě dlouhohrající desky, split singl s Indy & Wich a EP Praha. Hostoval na deskách interpretů jako jsou LA4, Indy & Wich, Orikoule, Neruda, Marko, Dj Wich, Hugo Toxxx a mnoho dalších.

Je autorem knihy 2666 / Praha Odyssey. V roce 2008 všechny tyto zkušenosti propojil při přípravě sólo CD Gorila vs Architekt a jeho koncertního provedení v podobě speciálního multimediálního vystoupení. V lednu 2009 získal několik cen časopisu Filter a to Nejlepší interpret, album a cover roku 2008. Na webu musicserver.cz bylo jeho album vyhlášeno albem roku.

V obou případech se utkal s interprety všech žánrů a tyto ocenění jsou signálem o dospívání českého hip hopu směrem k širšímu publiku. Jeho tažení hudebními cenami za rok 2008 bylo dovršeno získáním žánrového Anděla v kategorii Hip Hop and R’N’B. V současné době koncertuje při příležitosti vydání třetí dlouhohrající desky své domovské skupiny PSH. 518 je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény, ilustrátor, comicsový výtvarník a autor scénografií pro představení experimentální skupiny TOW (Noční můra, Turing Machine a Teorie). Jako vedlejší projekt této divadelní aktivity spolu s Davidem Vrbíkem založil projekt SPAM, který se specializuje na audiovizuální synchronizaci zvuku a světla.

Velký úspěch sklidil tématický projekt Karel Gott Prager v budově bývalého Národního shromáždění i venkovní projekce na Novou scénu ND k příležitosti zahájení podzimní divadelní sezony 2010. V plném proudu jsou taktéž práce na novém sólovém albu, které vyjde opět na labelu Bigg Boss na začátku léta 2011. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found