Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
The Klemones - JPop.com
Artist info
The Klemones

The Klemones

The Klemones


Kľemopríbeh sa začal písať niekedy na jar v roku kľemána 2001. Vtedy sa Dáša a Sowa len tak preháňali na bycigľoch a všetko čo bolo okolo bolo kľemo. Toľko na úvod. Skočím o pár mesiacov dopredu aby sa príbeh mohol zauzliť a vlastne rozuzliť. Je krásny deň, 20.júl 2001 a Dáša si práve vysadol do sedla svojho bycigľa. Našliapol pedále a vydal sa zo svojej rodnej dedinky Jablková Rezervácia na juh. Do uší napchal slúchatká walkmana (ten ešte zohrá veľmi dôležitú úlohu) a poďho na cestu. Read more on Last.fm
Kľemopríbeh sa začal písať niekedy na jar v roku kľemána 2001. Vtedy sa Dáša a Sowa len tak preháňali na bycigľoch a všetko čo bolo okolo bolo kľemo. Toľko na úvod. Skočím o pár mesiacov dopredu aby sa príbeh mohol zauzliť a vlastne rozuzliť. Je krásny deň, 20.júl 2001 a Dáša si práve vysadol do sedla svojho bycigľa.

Našliapol pedále a vydal sa zo svojej rodnej dedinky Jablková Rezervácia na juh. Do uší napchal slúchatká walkmana (ten ešte zohrá veľmi dôležitú úlohu) a poďho na cestu. Na jeho púti hradskými cestami severného Slovenska ho však zastihol preveliký lejak. I musel sa niekde skryť.

Nablízku bol dom jeho kamarátov - bratov Pacienta a Hruška, v mestečku Rajec. Zakotvil teda u nich a pozorovali spolu dážď. Zatiaľ to vôbec nevyzerá ako história nejakej kapely, ale dočkáte sa, nebojte. Ako tak vyhutovali, čo robiť, prišli na to, že vlastne majú vzadu na dvorčeku malú skúšobňu, kde skúšajú so svojou kapelou NSP. Napchali sa tam a schytili nástroje.

Hruško si sadol za bubny, Pacient zobral basu, len Dášovi ostal nástroj, na ktorý nevedel hrať, gitara. Ale Pacient ho naučil ako sa asi chytajú akordy a ako sa posúvajú hore dole po hmatníku. Zistiac, že môžu niečo zahučat, aj zahučali. Nevedeli však hrať nijakú prebratú pieseň a tak si museli zložiť svoju.

Presne tri akordy, štvorštvrťový rytmus a pieseň o dvoch vetách a jednom dvojakordovom sóle bola na svete. Takto sa im podarilo zložiť 5 piesní a akoby toho prznenia muziky nebolo dosť, oni mali toľko drzosti, že to aj nahrali. Tu sa dostáva k slovu Dášov walkman, ktorý poslúžil ako diktafón a stal sa tak prvým náhravacím štúdiom novovzniknutej kapely. Názov kapely bol jasný, keďže všetko bolo kľemo.

Nová skupina sa nemohla volať nijak inak ako The Kľemones. Kapela hneď po nahratí tohto punkrockového singla nazvanom "Deti kvetov (už voňajú fialky odspodu)" sa odmlčala. Túto odmlku nikto nezaregistroval, keďže nikto o kapele nevedel. Bola to však veľmi plodná a tvorivá prestávka, kedy vzniklo nepreberné množstvo piesní. Kapela The Kľemones ešte doteraz všetky nevyčerpala.

11.mája 2002 bol prvý kľemokoncert v dedinke Svederník pri Žiline. Druhý koncert sa konal na konci augusta a zaznamenaný na pásku hneď sa stal prvým živým albumom kapely. Vyšiel vo vydavateľstve BURINA RECORDS pod názvom "Rodinný koncert". O pár dní už kľemovci zase nahrávali. A to prvý veľký punkrockový singel.

Veľký preto, lebo na ňom je 10 piesní, čo je dvakrát toľko ako na prvom a prvý preto, lebo je to prvý veľký singel. Názov má "Bycigľoví pankáči" a vyšiel v kartónovom obale, čiže každý jeden je originál. Limitovanému nákladu 100 kusov chýba už iba 5 kaziet do úplného rozobrania. V reedícii práve vychádza aj na CD, ktoré však nepostráda farebný papierový obal a nestráca tak na autentickosti kľemonahrávky.

Už na tomto deme sa objavil saxofonista Ďuri z dedinky Ďurčiná a ten potom s The Kľemones občas pokračuje aj v ďalšej púti punkrockovými pódiami. Na jeseň 2002 sa pripája ďalší člen P.U.nker de Kľemo z francúzskeho mestečka Saint Martin a stáva sa tak jediným gitaristom v kapele, ktorý aj vie hrať na svoj nástroj. V priebehu rokov 2003 a 2004 The Kľemones koncertuje a šíri kľemomyšlienky po celom Slovensku a dokonca aj v Čechách. Kľemovci stále v tomto období pátrali po kapele, ktorá by s nimi nahrala spoločný album. Nikoho však nenašli a tak sa rozhodli, že si nahrajú split sami so sebou.

Tak sa aj stalo a na jar roku kľemána 2004 vyšiel u BURINA RECORDS tento split album. Podieľali sa na ňom dve kapely a ako náhodou mali obe ten istý názov The Kľemones. Jedna však pochádza z mestečka Kostitrasno a všetky piesne pejú chválu bycigľom. Tá druhá skupina je The Kľemones z krajiny Kľemonestan, kde v roku 1950 prebehla málo známa vojna a jej členovia spievajú piesne z výraznou antimilitaristickou tematikou.

Tento split sa volá "Príbehy defektné a príbehy dezertné" a obsahuje 15 vecí, čo je zasa o 5 viac ako na predchádzajúcom počine. Po nahratí sa kapela rozlúčila s Ďurim, ktorý odišiel späť do rodnej dedinky a už ho nikdy nikto nevidel, len nejasné správy hovoria o jeho tajnej činnosti v horách. Taktiež odchádza bubeník a jeden zo zakladajúcich členov The Kľemones - Hruško. Nahrádza ho však dávny kamarát kapely Danko, ktorý v roku 2005 výdatne posilnil rytmickú sekciu. V tomtiež roku sa podarilo zahrať zatiaľ najviac koncertov v kľemohistórii.

Odohral sa aj jubilejný koncert číslo 50, ktorý bol veľmo špeciálny a zahral si aj starý bubeník Hruško. Nesporné kvality súboru kľemovcov sú potvrdené aj účasťami na niekoľkých výberovkách (Undergrdound Unity, Punkrock made in Slovakia IV., Brutal Scene Vol.1, Underground Punx Attack 2). Záver roka sa nesie v znamení chystania sa na nahrávanie a to sa pred Vianocami aj úspešne začne. Kapela The Kľemones opäť potvrdí svoju hyperaktívnosť a namiesto plánovaných 4 piesní nahrá rovno celý album. Kuchtenie pesničiek, ďalšieho kľemokľipu a obalu sa ukončí koncom jari 2006 na dvoch krstoch v Bratislave a v Martine.

Najnovší album sa volá "Hudobný hluch" a ak si čítaš tieto riadky, tak ho už pravdepodobne počúvaš. Tak príjemné počúvanie. Ak ste boli pozorný iste ste si všimli, že v kľemopríbehu vystupovala aj postava menom Sowa. Tento krstný otec Kľemonesu ju doteraz opradený tajomstvom a snáď sa niekedy podarí objasniť, keď už nie podstatu jeho existencie, tak aspoň niečo iné. A to je relatívny koniec kľemopríbehu, lebo nič sa nekončí a všetko pokračuje ďalej.

Všetky aktuálne správy o tomto amatérskom komornom kľemopunkrockovom zoskupení kľemovcov sa nachádzajú na stránke www.burina.host.sk. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found