Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Sestry Steinovy - JPop.com
Artist info
Sestry Steinovy

Sestry Steinovy

Sestry Steinovy


Sestry Steinovy is a czech duo of sisters Karolina Kamberská (born as Steinhauserova) and Lucie Steinhauserova from the city of Děčín in Northern Bohemia. Their style is a specific sort of modern urban folk and they like to call it ironically "motherly folk", as described by reviews. In terms of today's duo they have played since 2000. Most of the lyrics were written by Karolina, they were published in her book of poems and song lyrics Za vodou (2005). Read more on Last.fm
Sestry Steinovy is a czech duo of sisters Karolina Kamberská (born as Steinhauserova) and Lucie Steinhauserova from the city of Děčín in Northern Bohemia. Their style is a specific sort of modern urban folk and they like to call it ironically "motherly folk", as described by reviews. In terms of today's duo they have played since 2000. Most of the lyrics were written by Karolina, they were published in her book of poems and song lyrics Za vodou (2005). Text from their official czech webpage follows: Jsme skutečně sestry, Karolina a Lucie.

Vyrůstaly jsme v Děčíně, tam jsme také zpívaly v dětských sborech i v rockových kapelách. Koneckonců čtyřhlas Sester Steinových a jejich rodičů je dodnes čas od času ke slyšení ve vybraných děčínských knajpách, zvláště v restauraci Na latríně. Ale to sem nepatří. Poslední rocková kapela se nám rozpadla někdy v roce 1993. Od té doby jsme se věnovaly postupně studiím, kariéře, rození dětí, pečení buchet a pěstování petunií.

V roce 1999 jsme nazkoušely první písně naší nové hudební etapy. Chválit sám sebe je trapné, pokud Vás ovšem zajímá, jak nás hodnotí osobnosti naší hudební publicistiky, přečtěte si stránku Řekli o nás. Naše první CD Lilie polní vyšlo 12. října 2001 u vydavatelství Indies. Poté jsme se věnovaly koncertování a … opět rození dětí (tentokrát Lucie), pečení buchet a pěstování petunií, Karolina v tomto období vystupovala s houslistkou Karolínou Vančurovou a zpěvačkou Janou Kozlíkovou v triu Vílí kvil.

Trochu jsme si od sebe odpočinuly a po roční pauze jsme se v létě 2003 s novou mízou v žilách pustily do další etapy našeho hudebního života. V březnu 2004 jsme vydaly druhé CD s názvem Můj tanec. Následující tři roky jsme si vypilovaly životní styl "zpívajících maminek" (ano, takhle nás občas vidí česká hudební publicistika, z čehož chcípáme smíchy, a tak legendu s chutí přiživujeme!!). Takže: stále pečeme ty buchty, staráme se o děti, pokoušíme se o pěstování bylinek a zeleniny, a přibližně sedmkrát za měsíc vyrážíme fabií do dalekých měst hrát. Nesmírně nás to baví, což je snad na našich koncertech poznat.

V říjnu 2006 jsme vydaly třetí desku, jmenuje se "Jen děcko se bojí" (ano, o čem by maminky měly zpívat jiném než o dětech, že...?!). Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found