Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Serap Yağız - JPop.com
Artist info
Serap Yağız

Serap Yağız

Serap Yağız


Babası Erzurumlu Annesi Sivaslı olan Serap Yağız 1977 yılında Ankarada doğdu. İlköğretimini Ankarada, lise eğitimini Muğlada tamamladı. İlk sazını ortaokulda aldı ve sahneye ilk kez Emekçi Kadınlar Gününde çıktı. Daha sonra tekrar Ankaraya dönerek , Kültür Bakanlığı ve TRT Ankara Radyosu Gençlik Korosundayer aldı. Ali Askerin birçok konserinde vokalist olarak yer aldı , bu arada yurt içinde ve yurt dışında televizyon programlarına katılarak , birçok konser verdi. Read more on Last.fm
Babası Erzurumlu Annesi Sivaslı olan Serap Yağız 1977 yılında Ankarada doğdu. İlköğretimini Ankarada, lise eğitimini Muğlada tamamladı. İlk sazını ortaokulda aldı ve sahneye ilk kez Emekçi Kadınlar Gününde çıktı. Daha sonra tekrar Ankaraya dönerek , Kültür Bakanlığı ve TRT Ankara Radyosu Gençlik Korosundayer aldı.

Ali Askerin birçok konserinde vokalist olarak yer aldı , bu arada yurt içinde ve yurt dışında televizyon programlarına katılarak , birçok konser verdi. 2005 yılında kendi müziğini ve kariyerini oluşturmak için İstanbula yerleşti. O zamandan beri Serapla birlikte hayalindeki müzikal yolu bulabilmek için yoğun bir çaba harcadık. Neydi bu yol ? Serap'ın inandığı şeyler vardı; Hayatı boyunca yoğrulduğu kültürü, farklı kesimlerden insanlara iletmesi gerekiyordu, tabiki yüzlerce yıllık geleneği olan Türk Halk Müziği geleneksel olarak yorumlanıp korunmalıydı, fakat bunun yanında Halk Müziği , Rock Saundu ve Jazz dokunuşları arasında bir denge bulunabilirdi. İşte bizde bu çalışmada bu dengeyi özenli bir şekilde bulmaya çalıştık.

Serap bu albümde, akıcı bir ritim duygusu, kah çağlayan kah nefesli bir yumaşaklıkla sesini kullanarak farklı müzikal çizgiler arasında doğal bir denge yarattı. Rock ve Jazz armonileri, gitar ve bağlama , Beatles tarzı geri vokaller, bir Jazz tenör sax gibi tınlayan duduk, mandolin ve garmon gibi çok farklı müzikal renkler bir potada eridi. Bu çalışma sırasında, çok keyif aldık ve yeni birşey yapmanın heyecanını yaşadık, umarım sizlerde bu keyfi paylaşırsınız. Onurlu müzikal yolunda sana uzun bir yolculuk dilerim... TANER ÖNGÜR Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 7 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found