Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Senas Kuinas - JPop.com
Artist info
Senas Kuinas

Senas Kuinas

Senas Kuinas


Senas Kuinas Feisbūke - https://www.facebook.com/SENASKUINAS?ref=ts Ištraukos iš artėjančio filmo apie Seną Kuiną - http://youtu.be/JU2uKGRQZJc “Senas kuinas” – kietai lyriškas metalinio atspalvio bliuzas... Aštrus, “rokinis” gitaros skambesys kartu su tvirtai sukaltomis ritmo ir boso partijomis jau nuo pirmųjų akordų įšvirkščia klausytojams sveiką adrenalino dozę, kuri į koncerto pabaigą pakelia nuo kėdžių ir jaunus, ir vyresnius. Read more on Last.fm
Senas Kuinas Feisbūke - https://www.facebook.com/SENASKUINAS?ref=ts Ištraukos iš artėjančio filmo apie Seną Kuiną - http://youtu.be/JU2uKGRQZJc “Senas kuinas” – kietai lyriškas metalinio atspalvio bliuzas... Aštrus, “rokinis” gitaros skambesys kartu su tvirtai sukaltomis ritmo ir boso partijomis jau nuo pirmųjų akordų įšvirkščia klausytojams sveiką adrenalino dozę, kuri į koncerto pabaigą pakelia nuo kėdžių ir jaunus, ir vyresnius. Manytum patekęs į sunkiojo roko koncertą, bet ausis netrukus atpažįsta ritmingus, kiek svinguojančius bliuzo kvadratus. “Senas kuinas” lieka ištikmas savo braižui, kuriame daug garso, daug “fuzuoto” grojimo, bet nė trupinėlio pykčio ar agresijos. Tai rami, neretai liūdnoka, tačiau iki banalaus sentimentalumo nenusileidžianti lyrika, vilkinti solidžiais roko marškiniais. “Seno kuino” muzikos ir tekstų autorius, gitara grojantis vokalistas Vilijus Važnevičius subūrė grupę 1984 metų pradžioje.

Autotransporto įmonės salėje savo malonumui grojusi trijulė buvo pastebėta jau po pirmųjų viešų pasirodymų. “Senas kuinas” pradėjo reguliariai koncertuoti studentų festivaliuose (tarp jų – šurmulingose Vilniaus Universiteto fizikų šventėse FIDI), grojo Kauno sporto halėje, Cėsių (Latvija) tarptautiniame roko festivalyje, dalyvavo Vilniaus sporto rūmų programose “Svečiuose pas Antį”, baikerių susibūrimų koncertuose, Panevėžio metalo festivalyje “Metalinis seifas”. O kokios “Bliuzo naktys” be lietuvių liaudies dainos “Dirbau valtį”? Norint išvardyti visus renginius bei festivalius, kuriuose dalyvavo “Senas kuinas”, prireiktų atskiro ilgo sąrašo. Per daugiau kaip du dešimtmečius grupėje būgnais ir boso gitara yra groję nemažai Lietuvoje žinomų muzikantų.

Laikui bėgant, auga atlikėjams keliami reikalavimai, taip pat svarbu, kad grupėje susiburtų vienminčiai, todėl “Seno kuino” lyderiui ir įkvėpėjui Vilijui Važnevičiui talkina profesionalūs ir entuziastingi muzikantai. Klasikinės sudėties trio vienodai užtikrintai groja ir didelėse koncertų salėse, ir stadionuose, ir jaukiose, neretai ankštokose klubų patalpose. Pažymėtina, kad dainos, kurių dauguma sukurtos tada, kai Lietuva tik pradėjo vaduotis iš sovietų glėbio, šiandien skamba kone dar aktualiau. Prisitaikėliškumo ir pinigų kulto virusą pašiepiantys tekstai, apiforminti solidžiai ramiu roko skambesiu, abejingų nepalieka. Kartu su tais, kurie pažino “Seną kuiną” prieš du dešimtmečius, klubo salėje šėlsta ir jaunimas, atėjęs paklausyti rimtos, laiko patikrintos roko muzikos. Kai 1984-ais metais Varėnoje trys sunkaus blues'o gerbėjai (Vilijus Važnevičius - git., vok., Alfonsas Ratkevičius - b.git., Algis Barkauskas- muš.) nutarė pavadinti savo trio "Senas Kuinas" ( "...meras kvailas, kaip senas kuinas.", N.Gogolis, "Revizorius"), atrodė viskas tvarkoj - ir autoironija, ir lietuviška, ir net blues'inis kvapelis yra.

Bet... Koncertų organizatoriai įžvelgdavo pavadinime kažką nepadoraus ir siūlydavo pakeisti. Nusileidome (kas ten su jais spyriosis, o ir grot norėjosi), pasivadinome "SK blues trio". Na ir prasidėjo užrašai ant koncertų plakatų: "SK plius trio", "SK opus tio", "SK trijo" ir t.t.

Kai po koncerto 1988m. gegužės 11d. "Komjaunimo tiesa" parašė, kad grojo "SQ blues trio", nusprendėme, kad jau gana, ir grįžome prie buvusio gero "SENAS KUINAS". O į pastabas atšaudavome : "Jei įrodysite, kad šis pavadinimas nepriimtinas - tuoj pat pakeisime." Tokių neatsirado.

Vėliau tas pavadinimas peraugo į pseudonimą, bet tai - kita istorija... Taigi, Senas Kuinas "įlietuvino" bliuzo kvadratus ir pradėjo sunkų, bet užtikrintą kelią į klausytojų širdis. "Valtis", "Sėsk prie mūsų stalo, seni", "Kieto bičo bliuzas", "Pagalvok", Aš negrįšiu namo", "Dienos" ir kiti hitai rado neabejinguosius... Jau keliolika metų "Senas Kuinas" - pseudonimas. Tai - Vilijus Važnevičius, o jam talkina muzikantai, kuriems artima Vilijaus pasaulėžiūra, poezija, muzika.

Poezija, kuri vis aktualesnė (vis tos "žaizdos žemės mūsų"...) ir muzika - talking blues, hard rock, R and B, dainuojamosios poezijos, repo, baladės ir dar "kažinkažkotai" sveikas mišinys. Žodžiu, "SENAS KUINAS IR TIEK...", nepakartojamas, nepavargstantis, nesusitaikantis, amžinas, kaip vyrų nuodėmės. P.S. "Laimės Jums visiems!", (Senas Kuinas). Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found