Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Second-Chance - JPop.com
Artist info
Second-Chance

Second-Chance

Second-Chance


Historie kapely Kapela vznikla na přelomu let 2006 a 2007. Její zakládající členové Adam a Tomáš původně zamýšleli vytvořit vedlejší projekt ke svým již existujícím hudebním aktivitám a proto byl také pro kapelu vymyšlen název „Second Chance“. Protože se však složení kapely ustálilo na skupině šikovných lidiček (Tomáš, Adam, Arťom, Ondra a Franta) a vytvořila se skvělá parta a také proto, že se dařilo skládat věci Read more on Last.fm
Historie kapely Kapela vznikla na přelomu let 2006 a 2007. Její zakládající členové Adam a Tomáš původně zamýšleli vytvořit vedlejší projekt ke svým již existujícím hudebním aktivitám a proto byl také pro kapelu vymyšlen název „Second Chance“. Protože se však složení kapely ustálilo na skupině šikovných lidiček (Tomáš, Adam, Arťom, Ondra a Franta) a vytvořila se skvělá parta a také proto, že se dařilo skládat věci, jejichž hraní si všichni zúčastnění užívali čím dál více, stává se z kapely nakonec prioritní záležitost pro všechny členy. Není lehké přesně definovat žánr, do kterého by bylo možno Second Chance zařadit.

Lze říci, že se kapela snaží o moderní tvrdší kytarovou hudbu s melodickým zpěvem, pro který je výjimečný hlas zpěváka Arťoma jako stvořený. Pro určitou předpojatost široké veřejnosti vůči slovu „Metal“ kapela používá raději termín „Hard and Heavy“ a její tvorba je inspirována mnoha kvalitními interprety z této hudební sféry. Avšak i přes tuto inspiraci se kapela snaží vytvořit si vlastní styl a to nejen svým repertoárem, ale též zvukem, k jehož podobě dospěla jak vlastním dlouhodobým hledáním a studiem různých materiálů, tak konzultacemi se zkušenými „pardály“ jak z oblasti rockové hudby, tak z oblasti elektro a audio techniky. Za první rok své existence kapela odehrála patnáct koncertů, během nichž se ukázalo, že repertoár i provedení dokáže zaujmout nejen milovníky tvrdší kytarové hudby, ale i příznivce úplně jiných žánrů. Banda se snaží skladby vypilovávat ke stále větší kvalitě, aby si posluchači přišli na své a z koncertu odcházeli s pocitem, že si akci opravdu vychutnali.

A protože se za rok existence podařilo vytvořit kolem 20 skladeb, věnuje se kapela poslední dobou převážně dolaďování detailů a poctivé přípravě na každé vystoupení, i když sem tam se zase objeví nějaká novinka. V dubnu roku 2008 se Second Chance domluvila na spolupráci s velmi šikovnou manažerkou Líbou Součkovou a zejména díky tomu se chystá na vystoupení na několika letních festivalech a motorkářském srazu. Dále se kapela těší na účast v soutěži Skutečná liga, která začíná v červenci 2008. Na přelomu léta a podzimu roku 2008 se Second Chance chystá natočit několik dalších skladeb a také se zúčastní několika zahraničních misí. Také se začínají vynořovat myšlenky na první videoklip.

Pokud se kapele podaří udržet tempo svého rozvoje (to zní skoro jako nějaký manažerský žvásty, co?) tak se lidi máte skutečně na co těšit. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 7 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found