Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Rullnoxid - JPop.com
Artist info
Rullnoxid

Rullnoxid

Rullnoxid


Rullnokkadeks nimetatakse teatud elustiili või isegi subkultuuri esindajaid 1990. aastate ja 21. sajandi alguse Eestis. Stereotüüpne rullnokk on madala haridustaseme ja piiratud huvideringiga noor mees (enamasti u 16 kuni 25 aastat vana), kes riietub sportlikult (nimetus ongi tuletatud moekalt kumeraks koolutatud nokaga pesapallimütsist) ja hindab kõrgelt autosid. Tüüpiline rullnoka auto Rullnoka välimuse ja elustiili juurde kuulub mitmesuguste moerõivaste ja aksessuaaride (ehted, uusima mudeli mobiiltelefonid) eksponeerimine. Read more on Last.fm
Rullnokkadeks nimetatakse teatud elustiili või isegi subkultuuri esindajaid 1990. aastate ja 21. sajandi alguse Eestis. Stereotüüpne rullnokk on madala haridustaseme ja piiratud huvideringiga noor mees (enamasti u 16 kuni 25 aastat vana), kes riietub sportlikult (nimetus ongi tuletatud moekalt kumeraks koolutatud nokaga pesapallimütsist) ja hindab kõrgelt autosid. Tüüpiline rullnoka auto Rullnoka välimuse ja elustiili juurde kuulub mitmesuguste moerõivaste ja aksessuaaride (ehted, uusima mudeli mobiiltelefonid) eksponeerimine. Harrastusteks on peamiselt pidutsemine, alkohol, kampadesse kogunemine, valju muusika kuulamine, autodega ringi kihutamine, kiirendusvõistlused, teatud juhtudel ka vägivald ja õigusrikkumised.

Suvel külastatakse vabaõhufestivale ja suvetuure (Õllesummer, 1990. aastatel Pühajärve Beach Party)., Rullnokkadele peetakse iseloomulikuks intellektuaalset piiratust, jõhkrat kõnepruuki ning sallimatust endast erinevate suhtes (sh rassism). Samasuguse elustiili esindajaid nimetatakse vahel ka jõmmideks või ossideks. Viimane sõna tuleneb oletatavasti autode tuunijate seas hinnatud detaile (valuveljed jms) tootva firma O·Z Racing nimest. Rullnoka mõiste tõi laiemasse kasutusse ajakirjandus. Eriti tuntuks sai see sõna rahva seas 2001.

aastal Kanal 2 huumorisaatest Wremja (stsenaristid Mart Juur ja Andrus Kivirähk), kus näitlejad Jan Uuspõld ja Dan Põldroos mängisid karikeeritult kahte rullnokka (Aivar Saan ja Peeter Kelk ehk Aiku ja Pets). Rullnokkasid kujutavaks võib pidada ka ansambli Smilers laulu "Mina, Pets, Margus ja Priit". 2006. aastal valmis Rasmus Merivool Tallinna Ülikooli filmi ja video õppetooli lõputööna lühimängufilm "Tulnukas", mille peategelasteks on rullnokad. Rullnokkade elustiili parodeerib Martin Saare laul ja muusikavideo "Mul on bemmil uued kummid" Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 10 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found