Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Rosita Civilyte - JPop.com
Artist info
Rosita Civilyte

Rosita Civilyte

Rosita Civilyte


Muzika lydi nuo vaikystės... Dainininkė Rosita Čivilytė gimė 1965 m. lapkričio 3 d. Vilniuje. Vos 4 metukų sulaukusi Rosita savo tėvams jau demonstravo muzikinius sugebėjimus. "Įsivaizduodavau, jog prieš mane stovi choras, pianiną atstodavo trikampis staliukas. Rodydavau įsivaizduoj amiems choristams, kaip reikia išsižioti, "duodavau velnių", jei neklausydavo", - juokiasi prisiminusi dainininkė. Būdama penkerių būsimoji dainininkė jau lankė privačias fortepijono pamokas. Read more on Last.fm
Muzika lydi nuo vaikystės... Dainininkė Rosita Čivilytė gimė 1965 m. lapkričio 3 d. Vilniuje. Vos 4 metukų sulaukusi Rosita savo tėvams jau demonstravo muzikinius sugebėjimus.

"Įsivaizduodavau, jog prieš mane stovi choras, pianiną atstodavo trikampis staliukas. Rodydavau įsivaizduoj amiems choristams, kaip reikia išsižioti, "duodavau velnių", jei neklausydavo", - juokiasi prisiminusi dainininkė. Būdama penkerių būsimoji dainininkė jau lankė privačias fortepijono pamokas. Mokytojas, pasak Rositos, buvo labai griežtas ir reiklus. Po metų tas pats mokytojas ją nuvedė į muzikos mokyklą.

"Daug laiko praleisdavau prie pianino, nes antroji mokytoja buvo ne mažiau reikli", - sako dainininkė. Įgimtas talentas ir darbas davė rezultatų - Rosita dažnai dalyvaudavo Lietuvos jaunųjų pianistų konkursuose. Likimo ironija: dabar ir už Lietuvos ribų žinoma dainininkė galbūt būtų tapusi garsia pianiste, tačiau paskutinėje muzikos mokyklos klasėje, kaip tik besiruošdama tarptautiniam konkursui, nelaimei, susilaužė rankos pirštą. Tačiau atkakli mergina muzikos nemetė ir baigusi muzikos mokyklą įstojo į Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą. Antrame kurse (tuomet Rositai buvo 17 metų) pasiėmė akademines atostogas. Gimsta dukrelė Agnė, kuriai paaugus Rosita pradeda dirbti - dainuoti "Lietuvos" viešbutyje. "Tai buvo sunkus metas, daug laiko praėjo, kai vėl galėjau dainuoti.

Kai pradėjau dainuoti, viskas sustojo į savo vietas. Manau, buvimas scenoje lėmė dvasinę pusiausvyrą manyje", - pasakoja atlikėja. 1987 - ieji metai. R.Čivilytė tampa festivalio "Vilniaus bokštai '87" laureate. Prizas aniems laikams tikrai įspūdingas - su kolegomis Stepu Januška ir Laimučiu Vilkončiumi jai tenka galimybė nuvažiuoti dainuoti į Italiją. 1990 metais atlikėja dalyvauja festivalyje "Jūrmala'90", kuris dėl politinių priežasčių įvyksta Jaltoje.

Čia Rosita taip pat nuskina pagrindinius laurus - laimi pirmąją vietą. Vėliau kartu su kitais festivalio laureatais R.Čivilytė keletą metų gastroliuoja po Rusijos miestus, kol gauna pasiūlymą dirbti Ukrainoje. Dainininkė apsigyvena Kijeve: koncertuoja po Ukrainos miestus, dirba įrašų studijoje. Tačiau pasiūlymas įrašyti jos atliekamų dainų albumą taip ir lieka neįgyvendintas. 1992 metais atlikėja dalyvauja Maskvoje rengiamame konkurse "Laiptai į parnasą".

Čia ji taip pat tampa laureate ir laimi kelionę į Graikiją, į kurią taip ir neišvyksta. Išsiilgusi namiškių Rosita apsisprendžia grįžti į Lietuvą. 1992-1993 metais kartu su kitais žinomais šalies dainininkais dirbo klubuose Jungtinių Arabų Emyratuose. "Į JAE išvažiavau po mamos mirties. Kol mama sirgo, kurį laiką visai nedainavau.

Į Emyratus važiavau itin blogos savijautos - mano sveikata sušlubavo, nes labai išgyvenau dėl mamos mirties", - prisimena dainininkė. 1995 metais Rosita dalyvauja tarptautiniame konkurse "Vilnius '95" ir tampa jo laureate. "Man nepavyko gerai pasirodyti šiame konkurse - į sceną ėjau su temperatūra, užkimusia gerkle. Dabar galvoju, kad geriau būčiau jame iš viso nedalyvavusi", - sako artistė. Tais pačiais metais su grupe "Sledge Hammer" išvyksta gastrolių į Olandiją. Rosita su kolegomis Česlovu Gabaliu ir Loreta Motūzaite (jos nebėra gyvųjų tarpe - ši dainininkė mirė nuo odos vėžio) bei muzikantais koncertuoja vietiniuose klubuose. 1996 metų pabaigoje R.Čivilytė gauna pasiūlymą vaidinti Kęstučio Antanėlio ir Arūno Navako roko operoje "Peras Giuntas", kurios premjera įvyksta 1997 metų balandžio 19 d.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (toliau LNOBT). R.Čivilytė operoje kuria du vaidmenis - Pero Giunto motinos Uosės ir Anitros. Tais pačiais metais Rosita vyksta į Švedijos miestą Karlsheime, kur rengiamas konkursas "Baltic Song Festival". Rosita Švedijoje nurungia visus savo varžovus ir laimi festivalio Grand prix. 1998 metais dainininkė laimi Lietuvos televizijos rengiamo konkurso "Muzikinis viešbutis" pagrindinį apdovanojimą. 1999 metų gegužę Klaipėdos muzikiniame teatre rengtuose muzikiniuose "Bravo '98" Rosita Čivilytė tampa Metų vokaliste.

Dar vienas svarbūs įvykis - 1998 spalį gimsta antroji Rositos dukrelė Patricija. 1999 metas dainininkė pakviečiama kartu su kitais pop dainininkais (Česlovu Gabaliu, Vitaliu Kairiūkščiu, Vladu Kovaliovu, Viktoru Malinausku, Larisa Čekasina, Steponu Januška) ir operos solistais (Asta Krikščiūnaite, Giedrium Žaliu, Mindaugu Zimkum, Liudu Zakarevičium, Bernardu Jankausku) dainuoti Leonardo Bernšteino "Mišiose". Su šiuo projektu dainininkė koncertavo Slovėnijoje ir Vokietijoje (praėjusią vasarą). 1999 metų pabaigoje Rosita taip pat dalyvauja ypatingo susidomėjimo sulaukusiame projekte "Pasaulinės klasikos metamorfozės". 2000 metais Rosita dalyvauja dar viename grandioziniame muzikiname projekte - Lietuvoje statomą Endriu Loido Vėberio roko operą "Jesus Christ Superstar". Rosita šioje roko operoje dainavo Magdalenos partiją.

Tais pačiais metais auginanti dviejų metų dukrelę dainininkė su kitomis jaunomis mamomis dainininkėmis dalyvauja projekte "Lopšinės". Nuo 2001 metų iki dabar dainininkė vaidina dviejuose miuzikluose: Kurto Vailio "7 mirtinos nuodėmės" (LNOBT) ir Bertolto Brechto ir Kurto Vailio "Trijų grašių opera" (režisuota Jono Vaitkaus, pastatyta Klaipėdos muzikiniame teatre). Šiuose spektakliuose dainininkė atlieka pagrindinius vaidmenis. 2001 - aisiais metais Olandijoje pasirodo pirmasis ir vienintelis singlas "Nerimstanti žuvėdra". Read more on Last.fm.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 14 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found