Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Ratatam - JPop.com
Artist info
Ratatam

Ratatam

Ratatam


Zjawisko RATATAM rozpoczęło swój żywot blisko 2 lata temu, kiedy to zaproponowałem moim znajomym próbę spotkania się i odświeżenia "starych kawałków", które z przeróżnymi składami i w bardzo różnych sytuacjach muzycznych wykonywałem wcześniej. Bez szczególnych planów na tzw. przyszłość spotkaliśmy się, najpierw z trójką z nich żeby zobaczyć, a raczej ugrać tych kilka numerów, które pamiętaliśmy z lat wcześniejszych. Read more on Last.fm
Zjawisko RATATAM rozpoczęło swój żywot blisko 2 lata temu, kiedy to zaproponowałem moim znajomym próbę spotkania się i odświeżenia "starych kawałków", które z przeróżnymi składami i w bardzo różnych sytuacjach muzycznych wykonywałem wcześniej. Bez szczególnych planów na tzw. przyszłość spotkaliśmy się, najpierw z trójką z nich żeby zobaczyć, a raczej ugrać tych kilka numerów, które pamiętaliśmy z lat wcześniejszych. Tak przede wszystkim dla własnej przyjemności.

Po kilku próbach samoczynnie wyklarowała się sytuacja, która podpowiedziała mi, że to co robimy należy zarejestrować. Ponieważ próby Ratatamu odbywają się w studio nagrań SPAART, którego właścicielem jest Jurek - basista zespołu, nie mieliśmy z tym większego problemu. Sekcja i gitarki oraz wokale nagraliśmy w systemie "na 100", natomiast sekcje smyczkowe powierzyliśmy naszemu przyjacielowi Andrzejowi "Gliździe" Balawendrowi byłemu skrzypkowi grupy RSC, który po nagraniach stwierdził, że było by mu miło zagościć na stałe w zespole. I tak w składzie Valdi (gitara elektryczna), Jurek (bas), Tomek (bębny), Andrzej (skrzypce) i ja - gitarka i wokal zaczęło się rodzić Ratatam.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu zespołu był pierwszy malutki, ale za to bardzo żywiołowy i serdeczny, jeśli chodzi o odbiór przez publiczność, koncert w rzeszowskim klubie Tawerna. To wystąpienie na scenie, która powodowała, że obijaliśmy się o siebie, potwierdziła mi, że robienie przez nas muzyczki jest miłe dla ucha dla odbiorców, daje im radość i sprawia że całość grania jednoczy koło nas ludzi. Nie bardzo pamiętam, kto wpadł na pomysł zorganizowania naszego koncertu w Radio Rzeszów, ale stało się to faktem w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia. Postanowiliśmy zagrać koncert w dwóch setach prezentując publiczności w pierwszym z nich nasze autorskie utwory ilustrowane przy pomocy sprzętu audiowizualnego na ogromnym telebimie, w tle za sceną grafikami mojego autorstwa oraz etiudami filmowymi studenta Łódzkiej filmówki, mojego przyjaciela Szymona Lenkowskiego. Druga odsłona naszego koncertu miała być i myślę była niespodzianką dla publiczności, tzn.

przebrani za górali w towarzystwie naszych dzieci (aniołki) rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Kilka lat wcześniej zrealizowałem projekt pt. Kolędnicy i muzycy, którego zwieńczeniem był duży koncert z udziałem m.in. grypy DE SU w rzeszowskim klubie Akademia.

Kolędowanie udało się przepięknie. Sezon wiosenno jesienny 2002 to seria koncertów plenerowych z Radiem Rzeszów oraz przy okazji różnych festynów rodzinnych, organizowanych przez najrozmaitsze instytucje. W promocji zespołu pomaga nam agencja Impresaryjna Marketour. Jednym z większych koncertów był występ na Chmielakach w Krasnymstawi.

W ciągu roku ugraliśmy ponad 40 "sztuk" , każda z nich to wyzwanie które pokazało nam że to co robimy ma sens i daje nam wiele radości z obcowania z publicznością. Bardzo mile wspominamy nasze koncerty u boku takich gwiazd jak Maryla Rodowicz, De Press, Brathanków, Golców, legendarnej grupy NO TO CO czy Dżemu. Doświadczenie wytworzone z każdego takiego koncertu oprócz radości i satysfakcji materialnej, ciągle pchało nas ku temu by rozwijać Ratatam. Niestety jesienią ubiegłego roku nasz przyjaciel Andrzej "glizda" Balawender został zmuszony ze względów rodzinnych do opuszczenia kraju i wyjazdu do USA.

Z innych powodów rozstaliśmy się też z Tomkiem bębniarzem, który wolał chyba nieco inną formę zarobkowania. Jego decyzja I tak koncertem na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyliśmy pierwszy etap RATATAM-u. Zgodnie z kolegami, stałym członem zespołu, postanowiliśmy kontynuować nasze granie. Zorganizowaliśmy casting na nowego bębniarza i okazało się, że po kilku przesłuchaniach człowiekiem baaaaardzo nadającym się do naszego składu jest Seweryn.

Radocha i nadzieja na to, że Ratatam nie zginie. Potem kolejny członek zespołu - skrzypek Zbych -za Andrzeja i seria prób, by przygotować się do sezonu, który i w tym roku jest dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Gramy ,gramy, gramy... Read more on Last.fm.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found