Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Project Zion - JPop.com
Artist info
Project Zion

Project Zion

Project Zion


Project Zion jest formacją, która powstała w listopadzie 2001r. Wszyscy muzycy pochodzą z Tarnobrzega . Część z nich udziela się bądź udzielała w takich formacjach jak: Niech się stanie jasno, Dusza. Ich muzykę można ogólnie określić jako reggae, jednak w ich twórczości da się usłyszeć elementy roots, ragga, czy odrobinę ska. Miejscami zespół wybiega poza granice gatunku, co powoduje, że ich koncerty stają się barwne, nie dopuszczając do znudzenia słuchacza. Read more on Last.fm
Project Zion jest formacją, która powstała w listopadzie 2001r. Wszyscy muzycy pochodzą z Tarnobrzega. Część z nich udziela się bądź udzielała w takich formacjach jak: Niech się stanie jasno, Dusza. Ich muzykę można ogólnie określić jako reggae, jednak w ich twórczości da się usłyszeć elementy roots, ragga, czy odrobinę ska. Miejscami zespół wybiega poza granice gatunku, co powoduje, że ich koncerty stają się barwne, nie dopuszczając do znudzenia słuchacza.

Porównując z zespołami, z polskiego podwórka należałoby użyć określeń: mistyczni jak Bakshish, melodyjni jak Daab i energiczni jak Paprika Korps. Na uwagę załguje ciekawa i oryginalna klawiszowa przestrzeń oraz trzy bardzo różne wokale, odnajdujące się w jednym mianowniku, ale nie zabrakło również mocnych gitar uzupełnionych pulsującą sekcją rytmiczną. W sferze tekstowej poruszane są tematy: polityki, wiary, miłości, problemów społecznych i światowych. Mają na swoim koncie wiele koncertów plenerowych i klubowych. Występowali na reggae festiwalach, takich jak: Ost-Rock-Reggae Festiwal 2002 gdzie zdobyli nagrodę publiczności, Reggae Dub Festiwal w Bielawie 2002, Ostróda Reggae Festiwal 2005, Nie Zabijaj w Jastrzygowicach 2006, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim 2007.

W czerwcu 2007 zdobyli II miejsce na Ogólnopolskim przeglądzie muzyki reggae w Kielcach. Zespół grał na tych samych scenach z wieloma gwiazdami, m.in.: US3, Yellow Umbrella, Habakuk, Tumbao, Bakshish, T-Love, Sistars. W grudniu 2005 r. wydali własnym sumptem swoją debiutancką płytę pt. „Lionman”.

Do utworu „Let your heart be free” został nakręcony teledysk, który ukazał się na płycie jako dodatek do czasopisma reggae „Free Colours”, a numer pt. „Muzyka reggae” znalazł się na składance „Skokami ku wolności”. Skład: Michał "Michael Zion" Wydro - wokal Klaudiusz "Sardyn" Wolski - perkusja Piotr "Kilian" Kiliański - instr. klawiszowe Artur "Zyga" Zygiert - bas Marcin "Zielak" Zieliński - gitara rytmiczna Tomasz "Jasny" Sałata - gitara prowadząca Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found