Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Poetika - JPop.com
Artist info
Poetika

Poetika

Poetika


Czech band Poetika - Poetika je hudební skupina z Vysočiny, tvoří novou vlnu čekého pop rapu. Skládá se ze tří hudebníků : Eduard Rovenský (Packet), Dan Hrdlička (Dan Aerah) a Ondřej Brejška. PACKET Eduard Rovenský se narodil 23.7.1988 a trvale žije ve Velké Bíteši. Hudebně se projevoval už od útlého dětství, a už při studiu místní ZUŠ začal psát svoje první texty. Zlomovým okamžikem bylo pro Edu výběrové CD Lyric Derby v roce 2001. Read more on Last.fm
Czech band Poetika - Poetika je hudební skupina z Vysočiny, tvoří novou vlnu čekého pop rapu. Skládá se ze tří hudebníků : Eduard Rovenský (Packet), Dan Hrdlička (Dan Aerah) a Ondřej Brejška. PACKET Eduard Rovenský se narodil 23.7.1988 a trvale žije ve Velké Bíteši. Hudebně se projevoval už od útlého dětství, a už při studiu místní ZUŠ začal psát svoje první texty. Zlomovým okamžikem bylo pro Edu výběrové CD Lyric Derby v roce 2001.

Postupně se z posluchače různých hudebních žánrů stal čistý posluchač „black music“ a následně svoje nadšení začal transformovat do vlastní hudební seberealizace. Od roku 2008 spolupracuje s Danem, ze kterého se postupně stal jeho dvorní hudební producent a DJ. V Poetice zastává roli rappera a textaře. DAN AERAH Daniel Hrdlička se narodil 29.7.1988 a bydlí ve Žďáře nad Sázavou. Od 5 let se věnuje hudbě – nejdříve flétna, o rok později začal hrát na piano v ZUŠ, kterou poté úspěšně absolvoval.

Má rád různé hudební žánry, což ovlivňuje i jeho autorskou tvorbu. S tou začal v roce 2006 prvními pokusy o čistě klavírní skladby, o 2 roky později se dostal k hip-hopu a r’n’b, což ho oslovilo nejvíce. Od té doby mimo produkci pro různé zpěváky a rappery složil například i hudbu pro divadelní představení „Hrátky s čertem“. S Edou začal spolupracovat v roce 2008 a od té doby společně tvoří a vystupují.

V Poetice funguje jako skladatel a producent.ONDŘEJ BREJŠKA Ondřej Brejška se narodil první květnovou neděli v roce 1993. Od té doby žije ve Velkém Meziříčí, kde studoval několik let na ZUŠ a docházel do dramatického studia. Právě díky dramatickému studiu se rozhodl vybudovat vlastní divadlo. V roce 2010 toto muzikálové divadlo založil a zkusil si nejen práci na jevišti, ale především vedení divadla, režii a tvorbu choreografií.

Divadlo se stalo soběstačné a funguje dodnes. Jelikož se chtěl Ondřej posunout dál, založil hudební skupinu se kterou v roce 2015 vyhrál regionální soutěž Vysočina hledá talent. V roce 2015 dal také vzniknout dalšímu divadlu – tentokrát dramatickému. Roku 2016 byl Ondřej osloven Eduardem a Danem ohledně spolupráce na novém projektu s názvem „Zkouším žít“.

Ondřej to „zkusil“ a jelikož si s nimi dvěma rozuměl jak po stránce lidské, tak hudební, tak se rád stal součástí Poetiky, kde tvoří a zastupuje zpěv. Popis převzat ze zdroje artist representative *Поетика е хип хоп група од Битола која е составена од 2 "подгрупи" - Секогаш на Своето(Joey & Vlade) и Реален Аспект (Stefan, Jove, Dex),формирана 20.08.2010 година. *Поетика има 2 официјални видео записи - Сакав, и Марионета кој е во соработка со група од Скопје - Двоен Сомнеж. * Моментално се работи на првиот албум на Поетика, кој би требало да излези на почетокот или средината на 2012 година. Listen/Download http://soundcloud.com/poetikabt http://www.youtube.com/user/PoetikaBt Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found