Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Plexis - JPop.com
Artist info
Plexis

Plexis

Plexis


Czech punk band from Prague. Plexis je česká punková skupina. Vznikla v roce 1984 kolem mladého vyšehradského punkáče Petra „Sida“ Hoška. Premiéru měla v srpnu 1984 na malém festivalu v Českém Meziříčí, ještě jako Plexis PM (punk music). V této první sestavě odehráli Plexis několik úspěšných koncertů, například vyprodaný dvojkoncert na Chmelnici. V roce 1985 odešli baskytarista Marek Sibřina a kytarista Martin Bíňovec a Plexis nadále pokračovali jako trio Read more on Last.fm
Czech punk band from Prague. Plexis je česká punková skupina. Vznikla v roce 1984 kolem mladého vyšehradského punkáče Petra „Sida“ Hoška. Premiéru měla v srpnu 1984 na malém festivalu v Českém Meziříčí, ještě jako Plexis PM (punk music). V této první sestavě odehráli Plexis několik úspěšných koncertů, například vyprodaný dvojkoncert na Chmelnici.

V roce 1985 odešli baskytarista Marek Sibřina a kytarista Martin Bíňovec a Plexis nadále pokračovali jako trio, občas si s nimi zahrál na kytaru zpěvák Visacího zámku Jan Haubert. Odehráli několik dalších legendárních koncertů (Stará Lysá a Hudební parník Vltava – obě 1985), ale po koncertě na Opatově (1986) přichází rozpad. Tato první sestava hrála neopunk a lá The Exploited s jednoduchými vtipnými texty. O skupině nebylo až do podzimu roku 1988 slyšet (Hošek mezitím spoluzaložil Do Řady! a hrál na baskytaru v Michael´s Uncle, Vitáček s Pavlem Brožem hráli ve Visacím zámku) [1] . Tito noví Plexis už nehrají ve stylu The Exploited, můžeme vypozorovat vlivy street-rocku. V roce 1990 nahráli první album, které nese název Půlnoční rebel.

Tam zní Plexis ještě punkově, ale další dvě alba, White Killer (1992) a III (1993) jsou už streetrocková. Obrat zpět k punku přichází v roce 1994, kdy Plexis předskakují legendárním Ramones v pražské Lucerně. Hošek si uvědomí, že to je ta hudba, kterou chce hrát. Proto skupinu rozpouští a hledá nové členy.

Další album To (1998) nahrané v nové sestavě už zní zase punkově, stejně jako zatím poslední album – Už mi to kroutí nohy (2000). Za komunismu měli Plexis stejně jako všechny punkové skupiny mnoho problému s StB, avšak sám Hošek je na oficiálních seznamech Ministerstva vnitra vedený jako agent StB s krycím jménem Sid. Hošek se k tomu odmítá vyjadřovat, proto mu také organizátor Trutnovského festivalu Martin Věchet zakázal na festivalu vystupovat.[2] V roce 2009 Plexis oslaví 25 let svojí existence, při této příležitosti stále koncertující kapela také vydá dvě nová alba - Best of 25 let koncem května a novou řadovku na konci roku, 6. listopadu v KD Vltavská má být natočen záznam hlavní oslavy 25 let pro první oficiální DVD Plexis. Na oslavě mají vystoupit zásadní jména české punkové scény, jako SPS, NVÚ, E!E a další, a také někteří bývalí členové Plexis jako Adolf Vitáček nebo Filip Kolací.

Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found