Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Nuklearni vokurky - JPop.com
Artist info
Nuklearni vokurky

Nuklearni vokurky

Nuklearni vokurky


(This is the same band: http://www.last.fm/music/Nukleární+vokurky) Official biography (Czech version) Jsme pět, slovy 5 let hrající 71% funk- 36% rocková kapela z Prahy, netrpělivě čekající na transport na volné místo na výsliní. Hrajeme v sestavě bubny-basa-kytara, dva zpěváci, dechová sexe, místy klávesy, ojediněle bouřky. Hodnota tlaku v hektopaskalech přepočtená na hladinu moře... to už jsem trochu odbočil. Úspěšně jsme absolvovali nahrání debutového alba Jsme na prodej Read more on Last.fm
(This is the same band: http://www.last.fm/music/Nukleární+vokurky) Official biography (Czech version) Jsme pět, slovy 5 let hrající 71% funk- 36% rocková kapela z Prahy, netrpělivě čekající na transport na volné místo na výsliní. Hrajeme v sestavě bubny-basa-kytara, dva zpěváci, dechová sexe, místy klávesy, ojediněle bouřky. Hodnota tlaku v hektopaskalech přepočtená na hladinu moře... to už jsem trochu odbočil. Úspěšně jsme absolvovali nahrání debutového alba Jsme na prodej, které se v distribuci objevilo v září roku 2003 u firmy Monitor EMI.

Album je nabité patnácti (slovy 15) hity, které jak z desky tak v živém podání rozpálí, roztancují, nadchnou, rozesmějí i urazí nejednoho posluchače. Bylo nahráno a smíseno ve studiu 3bees, jehož hejblátka a ostatní technické výdobytky moderní civilizace (kromě našich nástrojů, ovšem) obsluhovali Kakaxa, BinggsF PinksF a Jakub Šablonka. Co se živého hraní týče, jsme za symbolickou cenu (dle dohody) ochotni rozpařit publlikum téměř všude a za jakýchkoli okolností. Máme za sebou úspěšné hraní v mnoha pražských i mimopražských klubech, na letních festivalech i na nejrůznějších a nejroztodivnějších akcích.

Velice úspěšně jsme prošli sérií vystoupení v pražské Akropoli v rámci projektu Future Line, kde jsme stabilně lámali rekordy v návštěvnosti a útratě na baru. Za vrchol našeho konzertního vystupování lze považovat křest alba Jsme na prodej v naplněném a rozpáleném Lucerna music baru. Z filosofického hlediska nelze kapelu Nukleární Vokurky jednoznačně zařadit. Z jistého aspektu se jedná o produkt soudobého maloměšťáctví, ze kterého nemůže plynout nic než touha po moci a penězích. Všude je ale vidět punc rebelství, touhy po sebeurčení a opovržení společností, ze které jádro kapely vychází.

Jde o megalomanský konkrétní arogantismus zkřížený s fiktivním oportunismem a bába jebe dědka. Pokud bychom si chtěli Nukleární Vokurky blíže žánrově přiblížit, museli bychom si je především poslechnout. Pokud to není možné, musí nám postačit tato zevrubná specifikace: Nukleární Vokurky je mladá a nadějná kapela, která pod taktovkou geniálního aranžéra Franty Kacmajera hraje veselý melodický kytarový funk s těmito prvky (v pořadí se sestupnou koncentrací): rock, pop, hip-hap-hop, HC, blues, soul, punk, rock'n'roll, jazz, heavy-metal, rozřežeme-krávu-zaživa-metal. Představit si tento pikantně namíchaný hudební guláš (což je výraz podobný těm, které používají špatní novináři) v konkrétnější podobě je téměř nemožné.

Podle papírových předpokladů jde o směs Red Hot Chilli Peppers - nejrůznější Holého Bandy - Candy Dulfer - Cool And The Gang - B. S. P. - East 17. Co je však v tuto chvíli hlavní a směrodatné (kromě toho, že naštěstí již bývalá minystrině zdravotnictví je nesvéprávná důchodkyně, která už by se neměla věnovat ničemu jinému než venčení obézních jezevčíků) - přátelé, co může být lepší než utratit peníze za kvalitní umělecký výkon - a navíc tak podpořit jednu nadějnou kapelu mladých hudebníků a jednu velkou nadnárodní korporaci.

Zatímco ostatní se tváří kysele, i když jde o daleko větší zaprodance, my se hrdě hlásíme k tomu, že jsme děvky v oblasti šoubyznysu. Vážení hudební přátelé a zejména kritici: Jsme na prodej. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 11 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found