Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
No Distance Paradise - JPop.com
Artist info
No Distance Paradise

No Distance Paradise

No Distance Paradise


Members: Marcel Procházka (vocals, electric guit.) Martin Kudla (electric guit, synth) Jan Mišák (bass) Marcel Gabriel (drums) Olomoučtí No Distance Paradise se v indie vodách pohybují od roku 2008. Úvodní koketování s tím, co vůbec obnáší mít kapelu, vyústilo v první demo, které spatřilo světlo světa pouhý rok po založení. V té době si začali budovat renomé na lokální scéně a jejich hlas zesílil v roce 2010, kdy vydali další EP. Read more on Last.fm
Members: Marcel Procházka (vocals, electric guit.) Martin Kudla (electric guit, synth) Jan Mišák (bass) Marcel Gabriel (drums) Olomoučtí No Distance Paradise se v indie vodách pohybují od roku 2008. Úvodní koketování s tím, co vůbec obnáší mít kapelu, vyústilo v první demo, které spatřilo světlo světa pouhý rok po založení. V té době si začali budovat renomé na lokální scéně a jejich hlas zesílil v roce 2010, kdy vydali další EP. Neotřelá kombinace indiepop-rocku spolu se signifikantním hlubokým hlasem frontmana Mácy, začíná přitahovat pozornost renomovaných kapel, se kterými hrají No Distance Paradise po celé republice.

Představili se po boku Sunshine, Niceland, A Banquet nebo Dorian Gray’s Prostitutes (v klubech, jako pražský Lucerna Music Bar, Rock Café, Chapeau Rouge, brněnská Melodka, klub Anděl v Plzni, či několikrát vyprodaný olomoucký S-club). Okusili také atmosféru několika festivalů a majálesů, kde si zahráli na jednom pódiu s takovými jmény jako Nightwork, No Name nebo Clou. Výrazněji všímat si jich tak začalo tuzemské publikum díky jejich dravosti a originalitě, na níž v české kotlině nejsme příliš zvyklí, i přesto, že jejím členům je pouze něco málo přes 20 let. Fanoušci si je mohli živě poslechnout i prostřednictvím rádiových vln, když Ndp účinkovali v live pořadu Rockle na Českém rozhlase Olomouc.

Jejich kvalit si všímá také významný server indiemusic.cz a v roce 2010 je zařazuje mezi největší objevy české indie scény. V roce 2011 se No Distance Paradise zavřeli do GM studia v Jablunkově a začali chystat materiál na nové EP Reflection, jehož vydání jsme se dočkali v průběhu prosince roku 2011. EP obsahuje čtyři skladby, které se vyznačují svou melodičností a melancholickým nádechem. O master a mix, se stejně jako v případě předchozího počinu, postaral Tomáš Koula (Niceland). O Reflection se dá s klidem říci, že zcela vybočuje z toho, na co jsme od domácích skupin posledních let zvyklí.

Kapela se snažila skloubit prvky popu, ale i motivy (například dechové nástroje), jež slýcháváme od známějších západních více indie kapel, u kterých se členové No Distance Paradise především inspirují. Což autor hudby, kytarista a klávesák Martin potvrdil: „Reflection EP je snahou, plynoucí již z názvu, reflektovat osobnost naší generace skrze vášeň k hudbě. Mnohé inspirace a impulzy vznikly pod vlivem našich melancholických snů i ze současné světové anglo-americké hudební scény, čímž se snažíme vymanit z otěží domácí hudební kultury. Reflection je světlem světa odrážejícím se v nás.“ Máca, který si texty psal sám sobě na míru, pak dodává: „Bezprostřední.

Takhle vidím naše poslední EP já. Pokusili jsme se vyjádřit vše, co v nás tepe, pro nás tím nejpřirozenějším způsobem - hudbou. Jak se nám to povedlo, musí již posoudit ostatní…“ City: Olomouc, Czech Republic Since: 2008 Genre: indie influences: indie, brit-pop, 70's rock, rock'n'roll, experimental rock, electronica, dance music Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found