Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Nikolaus Lahusen - JPop.com
Artist info
Nikolaus Lahusen

Nikolaus Lahusen

Nikolaus Lahusen


Nikolaus Lahusenas gimė 1960 m. Bremene, Vokietijoje, tačiau vaikystę praleido Meksikoje, kur su tėvais gyveno iki 14 metų. Kai atėjo metas rinktis gyvenimo kelią, N. Lahusenas grįžo į Europą ir ėmėsi fortepijono studijų. Jis mokėsi pas žymius fortepijono pedagogus Edithą Picht-Axenfeld, Christophą Eschenbachą ir Bruną Leonardą Gelberį. Jie suformavo kritišką ir reiklų požiūrį ir į kūrinių interpretaciją, ir į muzikos tekstą. Read more on Last.fm
Nikolaus Lahusenas gimė 1960 m. Bremene, Vokietijoje, tačiau vaikystę praleido Meksikoje, kur su tėvais gyveno iki 14 metų. Kai atėjo metas rinktis gyvenimo kelią, N. Lahusenas grįžo į Europą ir ėmėsi fortepijono studijų.

Jis mokėsi pas žymius fortepijono pedagogus Edithą Picht-Axenfeld, Christophą Eschenbachą ir Bruną Leonardą Gelberį. Jie suformavo kritišką ir reiklų požiūrį ir į kūrinių interpretaciją, ir į muzikos tekstą. Dauguma kritikų pabrėžė nuostabų N. Lahuseno instrumento valdymą, laisvą ir drąsią muzikinių minčių raišką, nepriklausomą mąstymą ir ypatingą muzikalumą.

Neatsitiktinai N. Lahusenas buvo laikomas vienu ryškiausių mūsų laikų menininkų. Ypač reikšmingas pianistui 1995 m. Carlo Orfo gimimo 100-osioms metinėms skirtas fortepijoninių kūrinių koncertas Miuncheno filharmonijoje kritikų buvo pripažintas vienu geriausių pastarojo dešimtmečio C. Orfo muzikos atlikimų.

Po to N. Lahusenas skambino retai atliekamus J. N. Humelio koncertus fortepijonui ir orkestrui, monumentalius Franco Schuberto kūrinius: Hammerflügel Sonata B-dur (D960), Sonata D-dur (D850), Sentimentalūs valsai (D799).

2000 m. N. Lahusenas atrado M. K.

Čiurlionį. Pirmasis pianisto koncertas įvyko tais pačiais metais Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, minint kompozitoriaus gimimo 120-ąsias metines.

Jo domėjimasis peraugo į rimtą darbą – pianistas užsibrėžė įrašyti visus M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui. Pirmoji kompaktinė plokštelė išleista taip pat 2000-aisiais (Celestial Harmonies 13184-2).

Po ypač sėkmingo debiuto Lietuvoje N. Lahusenas drąsiai įtraukdavo M. K. Čiurlionio kūrinius į savo koncertus Vokietijoje, Šveicarijoje, Meksikoje.

Jis tapo savotišku lietuviškos muzikos ambasadoriumi Vakarų Europoje. 2004 m. pabaigoje pasirodė trečioji pianisto kompaktinė plokštelė ir pradėti ketvirtosios įrašai. Deja, staigi mirtis nutraukė pradėtus darbus.

Paskutinis N. Lahuseno koncertas M. K. Čiurlionio galerijoje šių metų kovo mėnesį tapo lyg atsisveikinimu su mumis, su M.

K. Čiurlioniu, su Lietuva. Tarsi kometa įskriejęs į Lietuvos muzikos padangę, N. Lahusenas sudegė M.

K. Čiurlionio muzikos šviesoje... Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found