Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Niepojęta Trójco - JPop.com
Artist info
Niepojęta Trójco

Niepojęta Trójco

Niepojęta Trójco


Śpiewnik "Niepojęta Trójco" jest zapisem pewnego etapu poszukiwań, jakie przez lata podejmowali krakowscy dominikanie. Łączy w sobie różne tradycje. Zawiera utwory polskiego renesansu, chorał gregoriański oraz współczesne kompozycje liturgiczne. Mimo iż został wydany kilka lat temu, nadal cieszy się zainteresowaniem różnych środowisk na terenie Polski i nie tylko. Śpiew jest zakorzeniony w liturgii, zwłaszcza eucharystycznej, będącej dziełem i darem całej Trójcy Świętej: Syna Read more on Last.fm
Śpiewnik "Niepojęta Trójco" jest zapisem pewnego etapu poszukiwań, jakie przez lata podejmowali krakowscy dominikanie. Łączy w sobie różne tradycje. Zawiera utwory polskiego renesansu, chorał gregoriański oraz współczesne kompozycje liturgiczne. Mimo iż został wydany kilka lat temu, nadal cieszy się zainteresowaniem różnych środowisk na terenie Polski i nie tylko. Śpiew jest zakorzeniony w liturgii, zwłaszcza eucharystycznej, będącej dziełem i darem całej Trójcy Świętej: Syna, który samego siebie złożył, jako nieskalaną ofiarę Ojcu w Duchu Świętym [por.

Hebr 9,14]. Naszą odpowiedzią na to niepojęte dzieło miłości jest uwielbienie, wyrażane właśnie poprzez śpiew, bo tam, gdzie człowiek chce uwielbiać Boga, samo słowo nie wystarcza. Dlatego śpiewamy o Niepojętej Trójcy - po ludzku niewysłowionej - której obraz nosimy w sobie. Pragnieniem pierwszych redaktorów śpiewnika było wydanie cyklu płyt przestawiających zebrane w nim utwory, by pokazać, jak funkcjonują one w środowisku skupionym wokół naszego klasztoru, stanowiącego naturalny wzór wykonawczy. Plan ten nie został wtedy zrealizowany, chociaż podjęto pierwsze próby.

Wdzięczni za zaszczepienie miłości do liturgii i śpiewu ludziom, którzy tworzyli ten śpiewnik, pracowali nad jego wydaniem, postanowiliśmy zrealizować ich pragnienie. Pracę nad tą płytą podjęło młodsze pokolenie dominikanów oraz związane z nimi środowisko muzyków i śpiewaków. W ten sposób zachowaliśmy poczucie wspólnoty, a także świadomość pewnej tradycji i odpowiedzialności za skarbiec muzyki liturgicznej. Oddajemy do Waszych rąk pierwszą z płyt zawierających utwory ze śpiewnika "Niepojęta Trójco". Celowo pominęliśmy tutaj śpiewy z Taizé, które raczej są powszechnie znane.

Postanowiliśmy nagrać utwory dwóch dominikańskich autorów: André Gouzesa OP oraz Jacka Gałuszki OP. Znaczna część materiału zawartego na tej płycie to utwory dobrze znane, stanowiące repertuar wielu zespołów muzyki liturgicznej w Polsce. Wybierając pieśni, kierowaliśmy się także świadomością, że część śpiewów wydanych w śpiewniku jest nieznana czy też niewykonywana, chociaż mija już osiem lat od jego ukazania się, dlatego niektóre z nich postanowiliśmy nagrać, by pokazać ich piękno. Chociaż wykonanie ich wymaga wiele wysiłku, to warto go podejmować, gdyż liturgii powinien towarzyszyć piękny śpiew. Mamy nadzieję, że płyta ta, podobnie jak śpiewnik, pomoże Wam szczerze i głęboko uwielbiać Pana Boga w Trójcy Jedynego.

Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums
showing 2 out of 2 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found