Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Natural - JPop.com
Artist info
Natural

Natural

Natural


Natural založení 1980-1984 Nechám-li za sebe hovořit Český hudební slovník osob a institucí, dozvím se následující informace: Skupinu založil počátkem 80. let manažer Pavel Schuster v sestavě Miloslav Froněk (kytara), Miroslav Zábranský (klávesy), Milan Bačo (bicí) a Miloš Novotný (basová kytara). První tři přišli z karlovarské kapely Proměny, Novotný působil ve Fortuně, která nebyla totožná s pražskou skupinou tohoto názvu z konce 60. Read more on Last.fm
Natural založení 1980-1984 Nechám-li za sebe hovořit Český hudební slovník osob a institucí, dozvím se následující informace: Skupinu založil počátkem 80. let manažer Pavel Schuster v sestavě Miloslav Froněk (kytara), Miroslav Zábranský (klávesy), Milan Bačo (bicí) a Miloš Novotný (basová kytara). První tři přišli z karlovarské kapely Proměny, Novotný působil ve Fortuně, která nebyla totožná s pražskou skupinou tohoto názvu z konce 60. let.

Oficiálně byli evidováni pod základní organizací SSM Velký Luh na okrese Cheb a hráli (bez Zábranského už jen v triu) převzatý hard rock na tanečních zábavách. Ambice souboru stouply s nástupem klávesisty Petra Štěpánka z Hradce Králové, který začal uplatňovat vlastní tvorbu. Posilou byla rovnež výměna Bača za ústeckého bubeníka Petra Kadlčka. Pokusím se tedy encyklopedickou stručnost rozvinout poněkud šířeji. Hudební sdružení s názvem Natural se poprvé objevuje už někdy v sedmdesátých letech, tedy možná ještě dříve než Emise.

Pravděpodobně hraje a jak to tak u začínajících kapel chodí, převzaté skladby po tancovačkách a čajích. Významnější posun však zaznamenává až s příchodem Petra Štěpánka, kdy začíná hrát vlastní skladby. Toto mezidobí končí s rokem 1983, kdy do kapely přichází Petr Kadlček. Ten hází lano Danielovi a hnedle máme polovičku Naturalu na světě.

Ta druhá na sebe nenechala dlouho čekat, když Daniel oslovil kamaráda Jiřího Hrona, studenta konzervatoře a ten přivedl svého bratra a spolužáka Romana. Kapela složená převážně z multiinstrumentalistů začíná tvořit osobitý písničkový repertoár. Zmíněná schopnost jednotlivých lidí hrát na více nástrojů, dává skupině prostor na celkem zajímavé a na tehdejší dobu poměrně nevídané koncertní provedení. Nejen to, ale i z části zděděný (převzatý z Emise) a z části nově vytvořený repertoár kapelu pozvolna vymaňuje z okresních pout.

Velkou zásluhu na tom má také fakt, že Natural několikrát objel socialistickou domovinu a to hned křížem krážem. Rok 1984 se pro kapelu stává přelomový a to z toho důvodu, že nahrává písničku, která se svojí veselostí lehce odlišuje od ostatních. Á, modří už vědí - mluvím o Já na to mám. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found