Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
NEGERO - JPop.com
Artist info
NEGERO

NEGERO

NEGERO


NEĜERO are : vocal,key,guitar,bass,drums,100% heart. http://www.myspace.com/negerorr 15.8.2007 Neĝero se vynořilo zčistajasna a původní nálepka „electro“ z nich spadla jak s prvním dotykem umělá řasa. Přišli ke mě v souvislosti společného hraní s Jindrou Holubcem a spolu s ním pro mě znamenají nejzajímavější seskupení řekněme z „alternativního“ rocku za poslední dobu. Náročné, původní, s ohromným nábojem. Read more on Last.fm
NEĜERO are : vocal,key,guitar,bass,drums,100% heart. http://www.myspace.com/negerorr 15.8.2007 Neĝero se vynořilo zčistajasna a původní nálepka „electro“ z nich spadla jak s prvním dotykem umělá řasa. Přišli ke mě v souvislosti společného hraní s Jindrou Holubcem a spolu s ním pro mě znamenají nejzajímavější seskupení řekněme z „alternativního“ rocku za poslední dobu. Náročné, původní, s ohromným nábojem. Popis Ostré pocity.

Úporné hledání a vážná hravost, odcizení a samota civilizovaného světa. Jde to pod kůži, ale nečesaně, nezvaně a nepříjemně, tohle není rozkvetlá vůně parfému, spíš žiletka v krému, co zpívá doruda a krvácí dovnitř. Někde mezi zadumaným vokálním pobřežím Nieriky a neurvale dychtivou, krásnou klopotností Deep Sweeden. Expresivita, je to řev, co potřebuje prostor, venkovní řev, při kterém se motaj nohy hladové zvěři a něco v závětří se směje.

Obsazením rocková kapela, ale oltářem jsou klávesy, elektronické nebo analogové, piano i varhany, sampler i syntezátor. Tady je ohnisko, další nástroje jsou jen neodbytné dráty, které vám nedovolí šáhnout. Nahoře je ženský vokál, přirozený nebo efektovaný, povýšený i zemitý. Celkový dojem je ztěžklý a vážný, odkazy k osmdesátkovému undergroundu nic neřeknou tomu, jehož nové oči vidí nový svět, ale ta tíha nutí prohnout se, poslech nedá odpočinout.

Za rohem jsou cítit Už jsme doma, Nierika se topí v neskutečném oparu popové melodie, zatímco Negero se tasí s dramatickými linkami jak dělanými pro filmovou hudbu. Nepravidelné songy často napadají na jednu nebo i obě nohy, tedy pokud čekáte sloku a refrén a nějakou tu instrumentální vatu. Zneklidňující a výhrůžné, plné, syté a infikující. Tak dlouho čekala v mém srdci Alex Markulewicz na svou sestru, až jsme se dočkali.

Má jiné hadry, ale zpívá podobně nahá. Ženský archetyp se rozsvítil doběla. A všude kolem je tma. převzato z diycore.net / maxim horovic 17.1.2008 Neĝero.

Jeden z mých loňských recenzentských restů a zároveň vrchol mezi mými hudebními objevy loňského roku. Jestliže jsem už začal pomalu lámat hůl nad tím, že by pojem česká alternativa mohla (krom některých zasloužilých a stále kvalitních zavedených spolků) přinést něco pořádného a nového, chápejte, pořádného, aby se vám to fakt vrylo do povědomí, vyrvalo mi Neĝero tu hůl hodně prudce z ruky. A ještě mne svým nervním a zároveň i hodně příjemným energicko-alternativním a hodně, hodně nápaditým projevem řádně švihlo přes záda! A já říkám, óóó ano, ještě. Neĝero. K věci! Neĝero jsou partou, která tě dostane už jen svým osobitým soundem.

Vše stojí na pevné, ale zároveň barevné živé rytmice, kolem níž vlaje kytarka brnkající si své nápady. To vše pak parádně houstne a přitvrzuje klávesově-klavírně-elektronický střed. Dohromady pak projev kapely tvoří fakt výživnou, nepřeslechnutelnou a zároveň také silně lapající a přitažlivou atmosféru, která často zní jako řádnou dávkou psychedelie zabalený drsný kabaret. Ano, drsný, syrový, dekadentní a místy nervní kabaret, jehož silná atmosféra tě doslova zvedne ze židle a ty si tam dáváš další a další drinky a nestačíš se divit, co vše se tam na tebe ještě chystá.

To ale není vše. Muzika na téhle desce dokáže být místy i jemnější, temná, záhadná. Inu, tahle mladá parta si je úplně pevná v kramflecích a má to tam. Silné melodie, gradace skladeb, tóny, zvoučky, nápady.

A ve středu toho všeho stojí ona! Parádní zpěvačka. Dámy a pánové, ta holka zpívá tak, že jí to prostě věříte od prvního do posledního tónu, výkřiku, který ze svého hrdla vypouští. Fakt hodně zajímavý hlas, který umí zpívat v jemně teatrálních výškách, ovšem když je třeba, zní zase hodně zněle a silně. Jestli ta holka neustoupí ze své cesty a bude na sobě makat, máme co dočinění s Lady, které jednou budou padat k nohám návštěvníci všech těch lehce dekadentně laděných art podniků, kde slovo umění má pořád ještě větší váhu, než nudné tanečky polonahé holky.

A když ne, tak nám pro padání k nohám zůstane v klubech a na festech. Taky dobře! Poslední dobou jsem fakt propadal trudnomyslnosti z výše psaného názoru, že hodně "mladé krve" české alternativy jen víceméně opisuje od starších bratrů a strejdů, nebo se snaží míchat nepříliš slané ani mastné variace na téma (proboha proč?) stále ještě tak "moderní" world music a etna. Není tomu tak! Naposledy mne o tom přesvědčil pořadatel jednoho z mých nejoblíbenějších festů u nás Kubafest Břidličná Jakub Olejníček, když mi poslal právě recenzovanou nahrávku se slovy: "tihle u nás budou v 2008 hrát a snad se ti budou líbit". Kubo! Líbí! A jak.

Těším se na shledanou a vy, kdož hledáte něco čerstvého a zajímavého buďte při vyslovení Neĝero ve střehu. Držím palce, ať to tahle parta dotáhne hodně daleko! richard kutěj (musiczone.cz) Není víc takových kapel, sněhová vločka ze západu je jen jedna. V hudbě neuznávají kompromisy, stojí mimo hlavní i jiné proudy, i když vyhráli malou Alternativu 2005 a celkem úspěšně koncertují. Markétin hlas dokáže hladit i drásat, šeptat i křičet, a když budete naslouchat, tak mu dobře porozumíte, i když jsou texty v angličtině. Hárošova divoká hra na klávesy (hlavně všemi deseti), Čertova jemná kytarová psychedelie, Míra jistí precizní basou, Renda to vše úsporně a vynalézavě žene bicími.

Občas to zní jako jazz, občas jako trip-hop, občas jako nějaký šílený electrohardcore, nedá se to ale popsat slovy, veškerá přirovnání jsou zbytečný a zavádějící, zní to jako Negero a to se musí zažít. od kuba.o. (bandzone.cz/fan/kubao) 1.1.2007 K desce Zero nothing zero nothing everything Disk s názvem „zero nothing zero nothing everything“ jsem doma přehrával už měsíc a písně typu „Solitude“ „Get me Out“ „Numb“ nebo „Zero nothing everything“ vás nutí vše znovu opakovat stále dokola, v magickém kruhu. Vkusný obal, ve kterém však nenajdete profil kapely vás alespoň odkáže na internetové stránky a na studio, ve kterém byla nahrávka pořízena. Kolekce devíti skladeb je plná vzrušujících melodií.

Výborný projev zpěvačky a k tomu klavír, který byl snad vytvořen na zakázku v samotném pekle. Schizofrenní kytara ruší zákony kytarového cechu a rytmická sekce drží celou sněhovou vločku pohromadě. Studí a mrazí, ale při delším pozorování je pouhým okem vidět malá krystalka, která se v konečné fází roztříští na malé neviditelné kapičky, které padají před vámi k zemi. Nelze dál o hudbě Neĝero něco rozepisovat, když máte před sebou hudební skvost, který je po všech stránkách nad hodnotou všeho, co jste doposud na alternativní scéně mohli slyšet. Doporučuji koupit Cd za pouhých sto korun českých a vyrazit na jejich koncert.

Ten pocit musíte zažít, ne jenom slyšet. eda bartůšek (kvrm.cz) 01.06.2007 Negero: Zero nothing zero nothing everything -2007- Moje milovaná platonická lásko, když mi poprvé tvůj hlas pohladil zaschlý maz zvukovodů, přál jsem si zůstat již navždy hluchý a jen vzpomínat na tu líbeznou barvu a harmonii neposkvrněnou tlukotem bubnů, nerozřezanou strunou kytar ani nepřemoženou klávesovou plochou. Každou další odhalenou písní mi touha pulsovala v těle mým jediným životním cílem bylo zmáčknutí tlačítka na osobním přehrávači, abychom se spolu objevili sami na jedné z teras háje olivovníků v kopci u pobřeží se svěží vůní moře. Slunce před chvílí zapadlo a na nebi se objevují první hvězdy, já ti šeptám do ucha roztomilé nezbednosti, ty se naivně uchychtáváš s každou kapkou místního silného červeného vína intimněji.

Různorodý cvrkot cikád nám v pozadí tvoří neuchopitelnou zvukovou plochu pro naší vášeň, která se nakonec proměňuje v organickou sounáležitost s okolním šumem. Jednou kolem prosviští kytara, o vteřinu později buší v dálce rozjímající psychadelický part piána.. naše těla se svíjí v tom přímořském pachu, který násávám ze všech oblin tvého těla, až se ocitám ve vyčerpaném klidu svalů po tom urputném boji s vlastním chtíčem a pocitem, že to nemůže skončit tak rychle.. - - celá tahle deska je jeden velkej orgasmus - - ondřej katrák (bandzone.cz/fan/karbo) Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 10 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found