Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Marpo - JPop.com
Artist info
Marpo

Marpo

Marpo


Ota "Marpo" Petřina, narozen v roce 1985, s zpěvem začínal zhruba ve 13ti letech. Začínal asi jako každý nahráváním na magnetofon a mikrofon za pár jenů a výstavy byly jen pro pár lidí. Marpo mezitím vydal 3 neoficiální cd v angličtině - Lyrical Heavy Weight, Verbal Expression Vol. 1 a Verbal Expression Vol. 2. O pár let později Marpo založil s Mc Wohnoutem, Oerem, Shareemem A Dj Paickem kapelu Charakter, která se v průběhu let zůžila na Marpa, Wohnouta a Dj Paicka. Read more on Last.fm
Ota "Marpo" Petřina, narozen v roce 1985, s zpěvem začínal zhruba ve 13ti letech. Začínal asi jako každý nahráváním na magnetofon a mikrofon za pár jenů a výstavy byly jen pro pár lidí. Marpo mezitím vydal 3 neoficiální cd v angličtině - Lyrical Heavy Weight, Verbal Expression Vol. 1 a Verbal Expression Vol.

2. O pár let později Marpo založil s Mc Wohnoutem, Oerem, Shareemem A Dj Paickem kapelu Charakter, která se v průběhu let zůžila na Marpa, Wohnouta a Dj Paicka. V roce 2005 se Marpo seznámil s Gipsym z kapely Syndrom Snopp, který mu vyprodukoval desku "Původ Umění", které se prodalo okolo 1000 ks. Tato deska měla na svědomí také mediálně známý beef mezi Marpem a Indym. Na desce hostovali např: Outthere z New Jerzey, Gipsy, Hugo Toxxx a nebo Mc Wohnout.

Půl roku po debutu byl Marpo pozván na největší rap battle v historii českého rapu na Rap Fight Vol. 1 o 50 000,- Czk, který Marpo vyhrál společně s Tafrobem a zároveň porazil Mcs jako jsou Phat, Čistychov a nebo Gipsy. Proběhlo druhé kolo a Marpo se účastnil finále Whos The King Final Rap Fight o 100 000,- Czk, kde Marpo s velkým předstihem zhruba o 150 hlasů zvítězil nad Tafrobem a Zverinou. Zhruba 2 měsíce po finále Marpo vydal druhou desku "Marpokalypsa", kterou opět produkoval Gipsy a jeden track Outthere (NJ). Jako hosty si tentokrát Marpo pozval Outthere (NJ), Drift (NJ), Skandoe (CA) a Hard Targeta (FL) z Ameriky, Mc Wohnouta a Gipsyho z Čech a DZK ze Slovenska.

Po vydání Marpokalypsy se skupina Charakter rozpadá a zůstává Marpo & Wohnout. Během turné Marpokalypsy, ke kterému si Marpo pozval americkou skupinu z Floridy Black Ops, jmenovitě Hard Target a Chief, nahrál Marpo, Black Ops a Wohnout mixtape s názvem Bang Vol.1. Mixtape vychází v únoru, kdy také Marpo vyhrává cenu Tv Óčka v kategorii hiphop za rok 2006. V dubnu Marpo podepisuju smlouvu s největším vydavatelstvím na světě Universal Music.

Následuje turné k Bang Mixtapu opět s Black Ops a Wohnoutem, které doplnil finský producent Kfied a dohodla se spolupráce na nové desce. Na podzim Marpo zakládá vlastní label Musiclovers pod kterým vydají svojí desku Hard Target (Karma Album), Mc Wohnout a v budoucnu jistě další jména. Na konci října Marpo vydává svojí 3 sólo desku Rapstar v hlavní produkci Kfieda a masterovanou Gipsym. Album se pokřtilo v Roxy v Praze a v roce 2008 následuje turné k desce a shows společně s DJem jménem Acme. DVD které je anoncované již nějaký čas, zatím nemá pevné datum vydaní záleží na Universal Music.

Momentálně hraje na postu bubeníka ve skupině Chinaski. Official version of http://www.mcmarpo.cz web. Edited by Mc eSKa. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found