Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Květy - JPop.com
Artist info
Květy

Květy

Květy


Alternative folk/rock band hailing from Brno, Czech Republic. Homepage (with lots of free mp3s): www.kapelakvety.cz Skupina KVĚTY byla založena na úplném konci dvacátého století. Její první sestava (zpěvák a kytarista Martin E. Kyšperský, zpívající houslistka Marta Svobodová, bubeník Michal Navrátil a cellista Martin Růžička) připravila dva monotématické programy. Byly to hudební pohádky „O Červené Karkulce“ (2000) a „Palouček“ (2001). Read more on Last.fm
Alternative folk/rock band hailing from Brno, Czech Republic. Homepage (with lots of free mp3s): www.kapelakvety.cz Skupina KVĚTY byla založena na úplném konci dvacátého století. Její první sestava (zpěvák a kytarista Martin E. Kyšperský, zpívající houslistka Marta Svobodová, bubeník Michal Navrátil a cellista Martin Růžička) připravila dva monotématické programy. Byly to hudební pohádky „O Červené Karkulce“ (2000) a „Palouček“ (2001).

Obě pásma natočila na desky vydané vlastním nákladem, druhé z nich dostalo na freemusic.cz cenu Demo roku 2001. V roce 2002 přichází na místo Michala Navrátila nový bubeník a multiinstrumentalista Aleš Pilgr, a skupina točí album „Daleko hle dům“ (2003 náklad vyprodán v průběhu let, reedice Amakvaré records 2009). Skupina začíná více koncertovat, a zredukovaná na chlapské trio vydává v roce 2004 své první oficiální album „Jablko jejího peří“ (Indies records, stejně jako všechny následující alba). Koncertů je stále více, kapela jede postupně do Srbska, Rakouska, Polska a Francie. Mění se i zvuk, a tak je pařížské vystoupení poslední s violoncellem, a do skupiny přichází nový člen – baskytarista a kontrabasista Ondřej Čech. Skupina vystupuje velmi často v televizi a v rozhlase, videoklip Cirkus slaví úspěch dokonce v americkém televizním vysílání.

V dalším čase se členové kapely věnují sólovým aktivitám, Aleš Pilgr je přizván k hraní s kapelou Ty syčáci, Martin E. Kyšperský skládá hudbu pro divadlo, vstupuje do sdružení Osamělých písničkářů Jana Buriana a stává se producentem několika hudebních projektů. Kapela Květy má periodicky se objevující spolupracovníky, mezi kterými jsou fotograf a filmař Petr Hegyi, výtvarnice Pavla Kačírková, zpěvačky Marta Svobodová a Dorota Barová, grafik František Eliáš, zvukař Broněk Šmíd a manažer Petr Zavadil. V okruhu těchto lidí kapela velmi intenzivně koncertuje a také natáčí trilogii alb „Kocourek a horečka“ (2006, oceněno cenou Anděl za Alternativní a nezávislou scénu) – „Střela zastavená v jantaru“ (2007) – „Myjau“ (2009).

Zatím poslední album točil s Květy nový člen, vynikající houslista Albert Novák, a také producent a zvukař Ondřej Ježek. Jeho vydání bylo oznámeno na podzim 2009. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found