Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Kurczat - JPop.com
Artist info
Kurczat

Kurczat

Kurczat


Rok 2001 Bart, Szad-Dam i Osa zaczynają myśleć o muzyce w sposób inny niż dotychczas. Wspólnie zastanawiają się jak by to było być po tej drugiej stronie głośnika. Zaczęli powoli zbierać sprzęt i umiejętności. Pod koniec tego roku powstał pierwszy kawałek zespołu. Rok 2002 Chłopcy dalej zbierają sprzęt, co jednak odbywa sie bardzo powoli z powodu znikomych środków finansowych. W tym czasie powstają kolejne kawałki. Read more on Last.fm
Rok 2001 Bart, Szad-Dam i Osa zaczynają myśleć o muzyce w sposób inny niż dotychczas. Wspólnie zastanawiają się jak by to było być po tej drugiej stronie głośnika. Zaczęli powoli zbierać sprzęt i umiejętności. Pod koniec tego roku powstał pierwszy kawałek zespołu. Rok 2002 Chłopcy dalej zbierają sprzęt, co jednak odbywa sie bardzo powoli z powodu znikomych środków finansowych.

W tym czasie powstają kolejne kawałki. Wynika także problem z miejscem do prób. Odbywają się pierwsze pseudo-koncerty oraz pojawiają się prymitywne nagrania. Rok 2003 Początek roku przyniósł kolejne problemy z lokalem, które od tąd będą się pojawiać co pare miesięcy. Zaczyna się współpraca z serwisem band.pl.

Kolejne pieśni zespołu wydają się być coraz lepsze. Wychodzą następne, dalej bardzo prymitywne nagrania. Wakacje przynoszą kolejną zmianę lokalu, swoją pomoc w tym aspekcie oferuje znajomy zespołu Bartek M, który przygarnia ich do swojej stodoły, gdzie mają miejsce pełne klimatu i niezwykłej atmosfery spotkania. Na próbach pojawia się Ania, która zajmuje stanowisko przy mikrofonie.

Odbywa się 'Przystanek KuciapSiR'. Z końcem wakacji znowu pojawiają się problemy lokacyjne, które teraz staną się wyjątkowo uciążliwe. Jesienią 'kurczaty' rozpoczynają znajomość z panem Henrykiem Płatkiem. Zostaje nagrane najbardziej profesjonalne dotychczas demo. Rok 2004 Kolejna zmiana lokalu oraz ciągłe problemy sprzętowe powodują lekki zastój. Kontakty z Anią zaczęły się stopniowo zacierać.

Do zespołu doszedł Szym, który miał zajmować się drugą gitarą. Wiosną chłopcy podjęli się kolejnej próby nagrań, tym razem we własnym, skromnym zakresie. Po wielu staraniach udało się wreszcie stworzyć zespołowi własne miejsce prób. W czerwcu odbył się pierwszy poważniejszy koncert. We wrześniu następny.

Pod koniec roku pojawiła się koncepcja nowych nagrań. Rok 2005 Zaczęły się nagrania, które jednak z powodu najróżniejszych dodatkowcyh okoliczności i niespodziewanych problemów miały trwać bardzo długo. W styczniu zespół wystąpił na konkursie Rock'n'Roll Music Festival, zaś w maju na przeglądzie Gitariada 2005, zajmując pierwsze miejsce. W czerwcu odbył się deszczowy koncert. Wakacje przyniosły koniec prac nad nagraniami, które w sierpniu ukazały się pod nazwą 'demo 2005'.

Początek września przyniósł całkiem udany występ na Gali Rocka w Rybniku - Niedobczycach. Rok 2006 Skład zespołu znów powrócił do pierwotnego kształtu (Bart, Szad-Dam, Osa). Dzięki możliwości odbywania prób w dobrych warunkach sprzętowych wzrosła liczba koncertów. W maju cała załoga zdaje egzamin maturalny :P, a w czerwcu 'kurczat' zostaje jednym z finalistów przeglądu do festiwalu 'Przeciw nienawiści'. Podczas wakacji zespół nawiązuje współpracę z gitarzystą Rafałem Marcolem, który udziela się gościnnie na pięciu koncertach.

W sierpniu grupa występuje na koncercie 'Letnia Scena Talentów' w Żorach zdobywając 2 miejsce oraz na Festiwalu Piosenki Niemechanicznej 'Around The Rock' w Czerwionce - 3 miejsce. Odbywa się 'Festiwal Przeciw Nienawiści 2006'. Miesiące jesienne okazały się okresem nieaktywnym i leniwym. Rok został podsumowany bardzo energetycznym koncertem w 'Starej Piwnicy' w Czerwionce. cdn ...

Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found