Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
KredenZ - JPop.com
Artist info
KredenZ

KredenZ

KredenZ


Na początku muzyka łączyła. W marcu 2004 roku powstał zespół KredenZ w składzie: Kamil Nagórski (wokal, gitara akustyczna), Marek Dziedzic (gitara elektryczna), Mariusz Sobczak (bas) i Ryszard Duda (perkusja). Muzyka grana przez KredenZ oscylowała między łagodnym rockiem a funky, zbliżając zespół m.in. do brzmienia Red Hot Chili Peppers i Pearl Jam. W takim składzie i muzycznym klimacie w lipcu 2005 zespół zdecydował się na wejście do profesjonalnego studia i zarejestrowanie zebranego dotąd materiału. Read more on Last.fm
Na początku muzyka łączyła. W marcu 2004 roku powstał zespół KredenZ w składzie: Kamil Nagórski (wokal, gitara akustyczna), Marek Dziedzic (gitara elektryczna), Mariusz Sobczak (bas) i Ryszard Duda (perkusja). Muzyka grana przez KredenZ oscylowała między łagodnym rockiem a funky, zbliżając zespół m.in. do brzmienia Red Hot Chili Peppers i Pearl Jam.

W takim składzie i muzycznym klimacie w lipcu 2005 zespół zdecydował się na wejście do profesjonalnego studia i zarejestrowanie zebranego dotąd materiału. Tak powstało nagrane własnym sumptem, liczące 9 utworów profesjonalne demo pt. "Positive Bright". Muzyka jednak powoli zaczęła dzielić. Demo zamknęło pierwszy etap muzycznych poszukiwań zespołu, który w swoich występach na żywo coraz bardziej oddalał się od dotychczasowych łagodnych, lekkich brzmień.

Zmianom uległy nie tylko aranżacje starych utworów, ale także cały personalny skład sekcji zespołu. Do KredenZu dołączyło dwóch nowych muzyków: Paweł Chodera - perkusista, oraz Filip Kozak, który poza grą na basie wspiera aranżacje drugim wokalem. Konsekwencją zmian personalnych było ostateczne odcięcie się od funkowych korzeni. Powstające utwory nabrały większej progresji, zwracając się w stronę mocniejszego rocka.

Muzyka stała się bardziej dojrzała, skłaniająca do refleksji, przywołująca odniesienia do stylów takich zespołów, jak a Perfect Circle czy Tool. Na wiosnę 2007 roku zespół rozstał się z perkusistą Pawłem Choderą i ropoczął poszukiwanie jego następcy. Od sierpania do października odbywały się próby z Konradem Mikołajczykiem. Ostatecznie jednak w październiku zastąpił go Tomek Potoczny. Obecnie KredenZ koncentruje się na dopracowaniu nowego materiału, z którego w dużej mierze powstała już spójna, gotowa do zarejestrowania całość. Tym razem jednak, dysponując doświadczeniem i nową muzyczną kompozycją, zespół zamierza rozpocząć poszukiwania profesjonalnego wydawcy, aby wydać swój pierwszy oficjalny album.

Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 16 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found