Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Klíč - JPop.com
Artist info
Klíč

Klíč

Klíč


Klíč je folková skupina, jejíž písně jsou inspirovány středověkými a renesančními tématy a písněmi (tzv. renesanční folk). V jejích písních je však možno slyšet i folk moderní, současný šanson a cikánské melodické prvky. Autorem hudby u většiny písní je hudební skladatel a současně zpěvák a hráč na kytaru Jaroslav Marian, autorem většiny textů je Tomáš Vondrovic. Velmi výraznou osobností ve skupině je zpěvačka Pavla Marianová s ojedinělým sametovým altem. Read more on Last.fm
Klíč je folková skupina, jejíž písně jsou inspirovány středověkými a renesančními tématy a písněmi (tzv. renesanční folk). V jejích písních je však možno slyšet i folk moderní, současný šanson a cikánské melodické prvky. Autorem hudby u většiny písní je hudební skladatel a současně zpěvák a hráč na kytaru Jaroslav Marian, autorem většiny textů je Tomáš Vondrovic.

Velmi výraznou osobností ve skupině je zpěvačka Pavla Marianová s ojedinělým sametovým altem. Vrcholem úspěchů kapely byla 90. léta, krátce po příchodu třetího tisíciletí (prosinec 2002) však skupina ukončila po dvaceti letech své existence veřejné vystupování. Skupina v roce 1990 získala „Autorskou PORTU“ za píseň Omnia vincit amor a v roce 1992 „Zlatou PORTU“ za celkový přínos pro českou folkovou hudbu.

Skupina je také držitelem dvou zlatých desek, kterými byla oceněna její první dvě alba. Nástroje: šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, příčná i zobcová flétna, hoboj, anglický roh, cello, rytmické nástroje. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found