Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Kazimierz Jonkisz - JPop.com
Artist info
Kazimierz Jonkisz

Kazimierz Jonkisz

Kazimierz Jonkisz


Kazimierz Jonkisz urodził się w 1948r. w Wilamowicach koło Oświęcimia. Mając 10 lat rozpoczął naukę gry na akordeonie w Ognisku Muzycznym w Brzeszczach. Podczas egzaminu do Liceum Muzycznego w Bielsku - Białej, komisja odkryła u niego wyjątkowe poczucie rytmu. W 1962r. rozpoczął naukę gry na perkusji w tejże szkole. W wieku 18 lat został laureatem festiwalu Jazz nad Odrą 67. Studia muzyczne ukończył w 1971 r., w którym otrzymał również stypendium im. Krzysztofa Komedy. Read more on Last.fm
Kazimierz Jonkisz urodził się w 1948r. w Wilamowicach koło Oświęcimia. Mając 10 lat rozpoczął naukę gry na akordeonie w Ognisku Muzycznym w Brzeszczach. Podczas egzaminu do Liceum Muzycznego w Bielsku - Białej, komisja odkryła u niego wyjątkowe poczucie rytmu.

W 1962r. rozpoczął naukę gry na perkusji w tejże szkole. W wieku 18 lat został laureatem festiwalu Jazz nad Odrą 67. Studia muzyczne ukończył w 1971 r., w którym otrzymał również stypendium im.

Krzysztofa Komedy. Współpracował z najbardziej znanymi polskimi muzykami jazzowymi jak Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, J.P.Wróblewski, Michał Urbaniak, czy Adam Makowicz. Występował również z muzykami o międzynarodowej sławie, takimi jak: Al.Cohn, Roy Hargrove, Larry Coryell, Amina Claudine Myers, Monty Waters, Eddie Henderson, Kevin Mahogany, Marc Thomas, Miles Griffith, John Hicks, Bob Sheppard, Lary Goldings. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych europejskich perkusistów jazzowych.

W 1978r. rozpoczął koncerty jako pierwszy w Polsce leader za perkusją. Przez jego zespoły, przewinęło się wielu młodych muzyków, którzy obecnie tworzą czołówkę polskiego jazzu. W 1981r.

Kazimierz Jonkisz debiutował z własnym kwintetem na Jazz Jamboree w Warszawie. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok. 40 płyt, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, J.P.Wróblewskim, Mieczysławem Koszem i wieloma wybitnymi polskimi muzykami.

W 1980r. nagrał swoją pierwszą autorską płytę pt. Tiri Taka, z serii Polish Jazz. Grał na największych festiwalach jazzowych, takich jak: Molde International Jazz Festiwal (Norwegia), New Port in Belgrad Jazz Festiwal (Jugosławia), Bergamo Jazz Festiwal (Włochy), Havana Jazz Festival (Kuba), Ost - West (Niemcy).

Temecula International Jazz Festival (USA). Od 1992r, Kazimierz Jonkisz zajmuje się również nauczaniem jazzu, wykłada w średniej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od kilku lat wraz z profesorami Barklee College of Music w Bostonie oraz Music Hoch Schule, Graz w Austrii, bierze udział w cyklu warsztatów muzycznych w Puławach. Read more on Last.fm.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 18 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found