Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Kastanyet - JPop.com
Artist info
Kastanyet

Kastanyet

Kastanyet


Kime niyet kime KaSTaNyeT® :) Kastanyet grubu, Orçun ve Serdar'ın Abi herkesin bir grubu var. Bizim neden olmasın?? şeklinde kafalarında beliren bir olgu ile kuruldu. : ) 1997 yılında lisede tanışan Orçun Güngör ve Serdar Pamukoğlu zamanla aralarındaki arkadaşlığı ilerletip lise yılları boyunca çok fazla şey paylaştılar. Herşey Serdar'ın bir Klasik Gitar Alması İle Başladı : Serdar'ın o yıllardaki gitar öğrenme hevesi gerçekten taktire şayan idi :) Herkes gibi O da; Dağlar dağlar Read more on Last.fm
Kime niyet kime KaSTaNyeT® :) Kastanyet grubu, Orçun ve Serdar'ın Abi herkesin bir grubu var. Bizim neden olmasın?? şeklinde kafalarında beliren bir olgu ile kuruldu. : ) 1997 yılında lisede tanışan Orçun Güngör ve Serdar Pamukoğlu zamanla aralarındaki arkadaşlığı ilerletip lise yılları boyunca çok fazla şey paylaştılar. Herşey Serdar'ın bir Klasik Gitar Alması İle Başladı : Serdar'ın o yıllardaki gitar öğrenme hevesi gerçekten taktire şayan idi :) Herkes gibi O da; Dağlar dağlar, Fabrika kızı falan çalıyor ve tabiî ki duyduğu seslere kendisi de inanamıyordu. Orçun da Serdar'ı hayranlıkla izliyor ve hiç olmazsa sesiyle eşlik etmeye çalışıyordu. Hadi Kayıt Yapalımmmm!! Yıl 98 falan....

O zamanlar ev bilgisayarlarının çoğunda Windows95 yüklü. Çünkü daha piyasaya henüz çıkan Windows 98 hem çok yeni ve karmaşık hem de her bilgisayar kaldıramayacağı bir işletim sistemi idi. Ve bilirsiniz Windows'un 1 dakikalık kaydedicisi.. İşte kollar sıvandı ve Serdar; Hadi Orçun ben çalayım sen söyle!? dedi.

Oluşan kayıta bir de eko verdik mi?... ?Aman Allahım! Biz neyiz böyle yaa.?:) Duydukları seslere kimse inanamıyordu (şimdi size dinletsek ya kaçarken düşer bir tarafınızı kırarsınız ya da gülmekten nefessiz kalır çatlar ölürsünüz) Ve veee Orçun'un sesinin güzel olduğu artık bir sır değildi. Yıl 2000 Orçun bilgisayar aldı, hem de ses kartı en kralından! Artık ses kayıtları 1 dakika dan fazla yapılabiliyor hatta üstüne derinlik ekleyip bir kaç gitar ve vokal daha girilebiliniyordu. Dinledikçe gaza geliyor gaza geldikçe de yeni kayıtlar yapıyorlardı. Profesyonel miyiz neyiz!? Sonraları iş daha da büyüdü.

Artık Serdar ve Orçun bazı fan club'ların forumlarına katılıyor buluşmalar düzenliyor oralarda gitar çalıp şarkılar söylüyorlardı. Ve derken... Ver elini sahneler... İlk sahne deneyimi : Artık Orçun ve Serdar hazırdı ve kendilerini sahne denen ve o mübarek tozu yutulduğunda artık iflah olmayacak platformda da göstermek istiyorlardı. Nitekim beklenen teklif de gelmişti.

Bornova / Küçük park'ta ? Dolan da Gel (şimdiki adı Serano ) Cafe'de bir program yapacaklardı. 4 kişilik bir grupla ilk sınavlarını verdiler ve ilk tecrübeye göre gayet iyiydi(2001). O grup çeşitli nedenlerden ötürü dağıldı ama Serdar ve Orçun iyi bir ikili olarak yollarına devam ettiler. Bir çok cafe-bar ve yazlık mekanlarda sahne aldılar. Kastanyet : Artık ciddi bir grup kurulmak isteniyordu ve tarz da belliydi.

Flamenko- pop yapacaklardı. Önce tarzlarını sevebilecek ve klasik gitara gönül vermiş sağlam bir solocu bulmak lazımdı. Günler boyu internetten yapılan araştırmalar sonucu artık hayatlarının devamında ciddi bir yer tutacak olan Hakan?la tanıştılar (2004). Hakan kusursuzdu! Hatta Hakan çalarken diğerleri mutluluktan (ya da saygıdan J ) çalamıyorlardı.

Hakan iyi bir müzisyen olduğu kadar da çok iyi bir dosttu. Kısa zamanda çok şey paylaştılar. Grup kurulduktan bu tarafa sabit kalan tek üçlü olmayı başardılar. Perküsyon, davul ve bassist'ler birer kere değişmek durumunda kaldı.

Daha sonra yine internet aracılığı ile Emrah ve Hasan'a ulaşıldı (2006).Ve grup ismi bu aralarda belli oldu ; "Kastanyet". Artık onlar da bizden biriydi. Ve ikisi de çok düzgün, ağır kanlı ve kaliteli karakterlere sahip insanlardı. Son olarak iki davulcu deneyiminden sonra nihayet bu müzik tarzını benimsemiş tek düze ve sert rock ritimlerinden arınmış çok sağlam tuşesi olan Burak imdadımıza koştu (Nisan 2007).

Artık tam kadro ve kendinden emin bir grup olan 'Kastanyet' karşınızdaydı. İzmir ve Aydın'da bir çok konserler verdiler ve çok farklı aktivitelerde çok güzel işler çıkardılar. 'youtube' isimli sitenin açılması ile de ciddi anlamda internet dünyasında ve gerçek hayatta isim yapmaya başladılar. Gelecekte Kastanyet... Tabiî ki gelecek neler getirir bilinmez. Fakat Kastanyet, yoluna son derece emin adımlarla ilerliyor. Her bir çalışma bir öncekinden daha profesyonel ve daha keyif verici oluyor.

Grup elemanları ise birbirlerinden son derece memnunlar. Maddi kaygılar ve kişisel çıkarlar gözetmeksizin sadece müzik yapıyorlar. Kastanyet'e dostluk ve müzik hayatları boyunca başarılar..... Read more on Last.fm.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums
showing 1 out of 1 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
Previous Next
Unrelated Related
  • 36165223435_f99c30f1e1
  • 5448536759_d45f85aa43
  • 36032907771_0a8e2d444f
  • 5448564165_c0b0bba8fe
  • 5448568157_722e6e9e61
  • 5448531535_7f5a5d31b4
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found