Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Jimmy Dickson - JPop.com
Artist info
Jimmy Dickson

Jimmy Dickson

Jimmy Dickson


Rap artist z Kralove-Hradeckého kraje, který začal v roce 2004, ve věku 15 let nahrávat svoje první demo nahrávky a koncertovat na lokálních akcích. Později je na střední škole osloven už tehdy zasvěcenějším beatmakerem a raperem říkajícím si “Fosco Alma”, - ktomu aby nahrál svůj první singl u něj v home made studiu Urban Soundz. Trek se jmenuje “Chápeš G, nejsi G”. Následuje featuring na Iscream Mixtape vol. Read more on Last.fm
Rap artist z Kralove-Hradeckého kraje, který začal v roce 2004, ve věku 15 let nahrávat svoje první demo nahrávky a koncertovat na lokálních akcích. Později je na střední škole osloven už tehdy zasvěcenějším beatmakerem a raperem říkajícím si “Fosco Alma”, - ktomu aby nahrál svůj první singl u něj v home made studiu Urban Soundz. Trek se jmenuje “Chápeš G, nejsi G”. Následuje featuring na Iscream Mixtape vol.

1 se Smackem, tehdejším frontmanem skupiny Iscream boys a singl na kompilaci Srnkobraní vol. 2. V témže roce se stává Dickson hlavním členem skupiny Zutroy Clique a spolu s Baronem a Logicem začínají šokovat okolí svými atypickými texty pro tehdejší posluchačskou základnu cz rapu. Všechny věcí vycházi ještě téhož roku na free download mixtapu “Dj Logica - Shine like diamond”.

Na Vánoce roku 2008 vychází mixtape “Baron - Luboš Kanon” kde Dickson posílá několik svých featů a leakuje jeden exkluzivní trek “Zkouším” z free release debutoveho mixtapu Dickshake. Ten vychazí v roce 2009, a dosahuje bez masivní reklamní kampaně a youtube nad 10 000 stažení. Největší hit příchazí ještě téhož roku na albu Fosca Almy “Foscoismus”, trek nese název - “Pevně ve svých rukách”, kde Dickson zpívá refrény. Dickson dostává věhlas jako mladý zpívající interpret a objevuje se na různých featech tehdejších kompilací a desek.

Po rozpadu skupiny Zutroy Clique nadále spolupracuje s některými původními členy skupiny (Logic, Double OP a T.Z.) Později tak vznikají věci jako “Svět patří nám” nebo “Dělat Love, Jebat Kurvy ”. Mezitím vzníká ve spolupráci s Patrikem Butkayem “Sensei LP“. Tímto počinem i spolupráce s Patrikem končí a Jimmy připravuje svůj druhý mixtape. Společným koncertem v Chapeu Rogue v roce 2012 zakladá Jimmy spolu s Logicem, Double OP, a Konexem novou crew s názvem 420xYZO později známou taky jako YZO EMPIRE. Již zmiňovaný druhý mixtape s názvem S.Z.M.T (Sorry za můj talent) už proto vychází pod štítem YZO EMPIRE.

– na mixtapu se i mimo jiné objevil Marat a Freezer z Hypno 808. Po mixtapu se objevuje Dickson na několika meinstream featech se skupinou MAAT (Fosco Alma a L.D.) V druhé polovině roku 2012 započínají práce na projektu který vychází v roce 2013 a je znám jako první společná deska Jimmyho a Logica – YZOTAPE. Deska vytváří základní pilíř zvuku skupiny 420xYZO a odstartuje novou eru skupiny. YZO EMPIRE se díky této desce dostává mezi přední skupiny České rapové undergnroud sceny.

Po festivalové sezóně roku 2013 začína Dickson dělat na svojí první desce u které následně posunuje vydaní z května 2014 konec roku 2014 ( V té době se kryly release Jackpotovo velice úspěšného alba Noční podník) v Prosinci roku 2014 tak Jimmy Dickson (Jickson) vydává pod vydavatelstvím Blakkwood svojí debutovou solo desku KONZILLIER, na které spolupracovali především všichni členové YZO EMPIRE ale také například Marpo nebo Zkrat Kratochvíl. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found