Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Janika Sillamaa - JPop.com
Artist info
Janika Sillamaa

Janika Sillamaa

Janika Sillamaa


Janika Sillamaa (sündis 23. juunil 1975 Tallinnas) on eesti laulja. Janika Sillamaa õppis Tallinna Muusikakeskkoolis. Lasteteatris Colombina laulis enamasti peaosi ("Pöial-Liisi", "Metsamuinasjutt"). Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppis ta estraadilaulu, džäss- ja poplaulu (õpetajad Jaak Joala, Kare Kauks). Mängis rokkooperis "Jesus Christ Superstar" Maarja Magdaleenat. Pärast G. Otsa nim. muusikakooli lõpetamist oli Kaunite Kunstide Koolis lauluõpetaja, kus ta juhendas teiste seas Tui Hirve. Read more on Last.fm
Janika Sillamaa (sündis 23. juunil 1975 Tallinnas) on eesti laulja. Janika Sillamaa õppis Tallinna Muusikakeskkoolis. Lasteteatris Colombina laulis enamasti peaosi ("Pöial-Liisi", "Metsamuinasjutt"). Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppis ta estraadilaulu, džäss- ja poplaulu (õpetajad Jaak Joala, Kare Kauks).

Mängis rokkooperis "Jesus Christ Superstar" Maarja Magdaleenat. Pärast G. Otsa nim. muusikakooli lõpetamist oli Kaunite Kunstide Koolis lauluõpetaja, kus ta juhendas teiste seas Tui Hirve. Alates 2000. aastast õppis Eesti Muusikaakadeemia Kõrgemas Lavakunstikoolis lavastajaks (õpetajad Mati Unt ja Ingo Normet).

24. jaanuaril 2003 pidi Nukuteatris esietenduma Tšehhovi "Karu", kuid õppenõukogu ei aktsepteerinud seda ja soovitas Sillamaal eriala vahetada. Kui Eesti 1993 esimest korda osales Eurovisiooni lauluvõistlusel, valiti Eestit esindav laul välja tingimusega, et selle esitaja on Janika Sillamaa. Eesti vooru finaal toimus 20. veebruaril Eesti Televisiooni stuudios.

Õhtu juht oli Mart Sander. Janika esitas kaheksa laulu. Võidulaulu valisid 12 eksperti. Võitjaks osutus Andres Valkoneni laul "Muretut meelt ja südametuld" Leelo Tungla sõnadele.

Võistluse eelvoorus Ljubljanas 3. aprillil jäi see laul seitsme hulgas viiendale kohale ja lõppvõistlusele ei pääsenud. 1998. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti finaalis esitas Janika Sillamaa laulu "Viimne valge kuu" (muusika Kaari Sillamaa ja Koit Toome, sõnad Kaari Sillamaa), mis tuli 10 laulu seas neljandale kohale. 2002 oli Janika Sillamaa muusikali "Miss Saigon" lavastaja Georg Malviuse assistent. 2003 mängis Janika Sillamaa muusikalis Aida nimiosa. Tal on oma rockansambel The Names. Janika Sillamaa on Ivo Sillamaa ja Kaari Sillamaa tütar. Teda huvitab geograafia ja ajalugu.

Janika hüüdnimi on Jants. Heliplaadid "Lootus" (produtsent Jaak Joala) Allikas: Vikipeedia Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found