Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Idea - JPop.com
Artist info
Idea

Idea

Idea


1. Idea je zakladatel a hlava labelu Ty Nikdy. Udává směr a koncept vydavatelství a zároveň je jeho členem. Působí jak sólo, tak se svojí kapelou IdeaFatte. V rapu se začal prosazovat po roce 2000, kdy se přes svoje první pokusy dostal až k založení kapely Dilema, se kterou vydal jedno demo. Tím hlavním impulsem pro další tvorbu byly ale freestyle battly, kterých Idea svého času objel a vyhrál opravdu velké množství. V roce 2005 se ve Zlíně dal dohromady s DJ Fattem Read more on Last.fm
1. Idea je zakladatel a hlava labelu Ty Nikdy. Udává směr a koncept vydavatelství a zároveň je jeho členem. Působí jak sólo, tak se svojí kapelou IdeaFatte. V rapu se začal prosazovat po roce 2000, kdy se přes svoje první pokusy dostal až k založení kapely Dilema, se kterou vydal jedno demo.

Tím hlavním impulsem pro další tvorbu byly ale freestyle battly, kterých Idea svého času objel a vyhrál opravdu velké množství. V roce 2005 se ve Zlíně dal dohromady s DJ Fattem, který v této době působil ještě v kapele DeFuckTo. Zhruba po roce pracování na společných věcech Fatte DeFuckTo opustil a naplno se začal věnovat produkování pro Ideu a jejich nově vzniklou kapelu IdeaFatte. V tomto období Idea vydal svůj první Malý Pepek mixtape, kterým se dostal do povědomí širší veřejnosti. Po mixtapeu následovalo přestěhování do Prahy a vydání prvního plnohodnotného IdeaFatte alba 365, které vyšlo pod vydavatelstvím BBRekordy.

Po této desce a spoustě koncertů začal mít Idea potřebu si všechny věci kolem desek a koncertů řešit sám na svoje náklady a vlastní zodpovědnost. Proto reinkarnoval značku Ty Nikdy, která vznikla už při vydání Malý Pepek mixtape a věci se daly do pohybu. Přišlo další IF album Mezitím a po něm opětovné stěhování do rodného Zlína. Tam v roce 2010 vznikla deska s příznačným názvem Doma a pár měsíců po ní taky mixtape Plus, na kterém se dostalo prostoru i jiným producentům než Fatteovi.

Prozatím poslední deska IdeaFatte má název Dočasně nedostupní a vznikla v roce 2011 po pravděpodobně už posledním přestěhování do Prahy. O rok později přišel Idea s nápadem vydat společnou labelovou desku, která nebude samplerem, ale bude fungovat jako plnohodnotný nosič, na kterém si rappeři nehostují, ale fungují jako skutečná kapela. Deska dostala příznačný název Label a stala se tak jedním z milníků v historii Ty Nikdy. 12. listopadu 2012 se Idea postavil znovu na startovní čáru a vydal další, tentokrát sólovou, desku Daleko blíž. Ta je prozatím tím nejvíce osobním materiálem, který za svoji kariéru natočil.

Sólo album kvůli své osobní výpovědní hodnotě neobsahuje sloky žádných jiných rapperů, jediným vokálním hostem je zpěvačka Zdenka Predná. Zlín, Czech Republic 2. Heavy metal Idea - change your tags to 이데아 Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found