Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
HNF - JPop.com
Artist info
HNF

HNF

HNF


Hrdinové nové fronty, punková skupina. Zal. 1985 v Jihlavě v obs.: Petr Štěpán - voc., g., leader, Leoš Kostelecký - basg., voc., Pavel Štěpán - ds. Objev Rockfestu 1987. Talentovaná punková skup. se zajímavými společenskokritickými texty. HNF (zkratka slov Hrdinové nové fronty) byla legendární česká punková kapela. Kapela vznikla v roce 1985 v Jihlavě ve složení Petr a Pavel Štěpánovi a Leoš Kostelecký. Skupinu lze označit jako ze „staré školy“ – tzn. Read more on Last.fm
Hrdinové nové fronty, punková skupina. Zal. 1985 v Jihlavě v obs.: Petr Štěpán - voc., g., leader, Leoš Kostelecký - basg., voc., Pavel Štěpán - ds. Objev Rockfestu 1987.

Talentovaná punková skup. se zajímavými společenskokritickými texty. HNF (zkratka slov Hrdinové nové fronty) byla legendární česká punková kapela. Kapela vznikla v roce 1985 v Jihlavě ve složení Petr a Pavel Štěpánovi a Leoš Kostelecký. Skupinu lze označit jako ze „staré školy“ – tzn.

většina zkoušek i vystoupení se odehrávala ve sklepech či garážích nelegálně, proto také někdy zasahovala Veřejná bezpečnost. HNF za sebou zanechali pět demokazet a nahrávky z koncertů a jednu oficiální nahrávku „Válečný území“, kterou vydalo pochopitelně až po společenské změně v roce 1991 vydavatelství Monitor v době, kdy skupina už neexistovala a která je sestavena jako výběr z demosnímků „Válka“, „Obyčejní hrdinové“ a „Dům na demolici“. Členové * Petr Štěpán – zpěv, kytara * Leoš Kostelecký – baskytara, zpěv * Pavel Štěpán – bicí Tvorba Tvorba HNF vychází ze společenských poměrů komunistického Československa. Texty Petra Štěpána jsou výrazně antimilitaristické, plné sociálních problémů a hlavně nesené v obecné rovině jakési filozofické intuice, takže neztrácejí platnost podnes. V některých písních lze nalézt sklony k hnutí skinheads – písně „Dohola oi oi aneb Skinheadský punk“, „Skinheadská noc“ nebo přezdívka Pavla Štěpána „Naci“ a jsou odrazem doby, kdy u jednoho stolu seděli punkeři i skinheadi a též písně oslavující nabubřele vlastní hnutí („Pochod hrdinů“, „Punk a pogo“, „Punkrockový válečníci“, „Heavy metal je hnusnej“ aj.) a jež patří ke slabší stránce tvorby HNF. První koncertní pořad (a stejnojmenná demokazeta) „Válka“ zahrnoval rané období HNF v letech 1985–1986.

Senzací se stala píseň s apelem „Do boje!“ a hlavně největší hit skupiny vůbec s esencí postoje HNF – píseň „Svět se posral“. Z raného období ještě stojí za zmínku písně „Hyperaktivní děti“ a „Tanky“. Ostatní písně jsou sice řemeslně zdatné, ale je u nich patrná určitá myšlenková nevyzrálost. V roce 1987 představili HNF na Rockfestu v Praze nový pořad „Obyčejní hrdinové“, který lze považovat za vrchol HNF.

Našlapaná hudba (HNF hráli jen v trojčlence basa, bicí, kytara, Petr Štěpán stíhal hrát doprovodnou i sólovou kytaru a ještě zpívat a též bubeník a basák byli na hráčské úrovni, do té doby u punkové skupiny naprosto nevídané), perfektní aranžmá, zpěv jak motorová pila a vyzrálé texty. Dodnes odolaly zubu času písně: „Bombardéry“, „Obyčejní hrdinové“, „Nepřítel“, „Smrti rituál“, „Loutka“, „Smrt je vítěz“, „Zlo“ a píseň „Hororový věk“. V roce 1988 přichází HNF s novým pořadem „Dům na demolici“, ale i když písně mají stále potřebnou šťávu, je zde patrna krize skupiny. Hudebně i textově se nápady opakují, z demokazety je patrná bezradnost a přešlapování na místě, za zmínku stojí pouze písně „Operace“ a titulní „Dům na demolici“. Východiskem z krize snad měl být studiový projekt ze srpna 1988 „Nová drákulománia“, obohacující styl kapely o hru na klávesy a spojující ne příliš šťastně punk s tzv.

gothic rockem. HNF jsou opět nejsilnější ve svých válečně-apokalyptických vizích „Morion, bůh války“ a „Obřad za mrtvé“ – patrně nejlepší píseň Petra Štěpána vůbec, jež je zdařilým epilogem za tvorbou HNF. Za zmínku ještě stojí fakt, že Petr Štěpán je autorem veškeré hudby a textů písní HNF, kapela je podepsána společně pod aranžmá písní, což je ojedinělé i v kontextu dějin celé populární hudby. Snad také proto je tvorba HNF dodnes živou legendou. Diskografie * Válka (demo, 1986, 19 písní) * Obyčejní hrdinové (demo, 1987, 17 písní) * Hororový věk (demo, 1987, 4 písně) * Dům na demolici (demo, 1988, 13 písní) * Nová drákulománia (demo, 1988, reedice 1995, 10 písní) * Válečný území (1991, Monitor, dema, 13 písní) Zánik Hrdinové nové fronty se rozpadli koncem roku 1988, následně dochází k založení nové skupiny XIII.

století. Podle rozhovorů s Petrem Štěpánem se XIII. století distancuje od jakéhokoliv spojování s tvorbou či zaměřením skupin označujících se jako „metalgotické“, „doomgotické“, apod. XIII.

století svou minulostí i kořeny tkví v punku a gothic rock chápe hudebně a ideově jako nastupující vlnu postpunkové éry osmdesátých let… Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found