Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Ginevra - JPop.com
Artist info
Ginevra

Ginevra

Ginevra


Ginevra, hrající vlastní písně a balady, vznikla na jaře roku 1997. Její název jsme si vypůjčili z dob rytířů kulatého stolu od skotské královny Ginevry, neboť naše začátky byly nakloněny právě irským a skotským melodiím. Postupně jsme začali tvořit písně vlastní a protože česká historie je studna bezedná a různých příběhů, historických dokumentů i pověstí je mnoho, bylo z čeho vybírat. Nutno podotknout Read more on Last.fm
Ginevra, hrající vlastní písně a balady, vznikla na jaře roku 1997. Její název jsme si vypůjčili z dob rytířů kulatého stolu od skotské královny Ginevry, neboť naše začátky byly nakloněny právě irským a skotským melodiím. Postupně jsme začali tvořit písně vlastní a protože česká historie je studna bezedná a různých příběhů, historických dokumentů i pověstí je mnoho, bylo z čeho vybírat. Nutno podotknout, že opěvovat dobu minulou je opravdu řehole a to hlavně pro její krutost, někdy až morbiditu.

Snad proto v našich písních zaznívá spíše pesimistický tón. Pokud chce někdo definovat naše hudební zaměření pak vězte, že nejsme typicky historická skupina, ale spíše pseudohistorická. Vše ostatní je o hudebním aranžmá a o pocitech autorů jak textu, tak i hudby. Nechceme posuzovat do jaké míry se lišíme od historické autentičnosti v nástrojovém či vokálním zpracování.

Spíše se snažíme, aby náš hudební pohled do historie byl pro posluchače srozumitelný a snadno zapamatovatelný. Pro uvolnění od nikterak růžových témat, řadíme k repertoáru i písně skočné, kramářské a žertovné. Při koncertech v romantickém prostředí našich hradů a zámků se oblékáme do dobových kostýmů, které nám pomohou přiblížit atmosféru a vrátit nás o nějaké to století zpět. Nakonec bychom chtěli oslovit ty, co brouzdají více v naší historii než na internetu, o pomoc při hledání zajímavých příběhů či pověstí této země s prosbou o jejich zaslání naší skupině. Více příběhů – více písní! Předem Vám děkujeme. Zpívají a hrají: Václav Plecitý – kytara, mandolína, zpěv, vedoucí skupiny Romana Plecitá – flétny, kornamúza, krumhorn, zpěv Martin Skala – kytara, zpěv Eva Čechová – bodhrán, krakůž, conga, zpěv Libor Tauš – basová kytara, zpěv Václav Pikrt - housle, zpěv Read more on Last.fm.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found