Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Frei Republik Panama - JPop.com
Artist info
Frei Republik Panama

Frei Republik Panama

Frei Republik Panama


Artist Description taken from band's official website. Po wydaniu debiutanckiego materiału, zespół skoncentrował się na jak najczęstszym graniu koncertów. W okresie od marca 2000 (kiedy to ukazał się nasz debiutancki materiał) do stycznia 2001 graliśmy z większą lub mniejszą częstotliwością koncerty, głownie w południowej Polsce. W tym właśnie czasie rozstaliśmy się z Planktonem - flecistą z którym nagraliśmy debiutancki materiał. Read more on Last.fm
Artist Description taken from band's official website. Po wydaniu debiutanckiego materiału, zespół skoncentrował się na jak najczęstszym graniu koncertów. W okresie od marca 2000 (kiedy to ukazał się nasz debiutancki materiał) do stycznia 2001 graliśmy z większą lub mniejszą częstotliwością koncerty, głownie w południowej Polsce. W tym właśnie czasie rozstaliśmy się z Planktonem - flecistą z którym nagraliśmy debiutancki materiał. O odejściu zadecydował Plankton, który mimo iż próbował - to jednak nie potrafił znaleźć tego samego w naszej muzyce co my - tego czegoś co powoduje nakręcanie sprężyny motywującej nas do ciągłego grania. W pewnych momentach czasem najlepiej jest dać sobie z czymś spokój niż ciągnąć to na siłę...

i tak właśnie zadecydował Rafał. Ponadto Plankton planował niebawem wyjechać do Holandii na dłuższy okres swojego życia. Nie pozostało nam nic innego jak uszanować jego decyzje. W miedzy czasie po raz kolejny straciliśmy garaż, w którym graliśmy wraz z chłopakami z "podwórka" czyli z "The Żeszuf".

Ten okres jest przez nas teraz określany jako czas "zastoju" spowodowanego częściowo przez nas, częściowo przez los i "ślepe szczęście". Mimo to pokonując przeciwności staraliśmy się, ciągle iść naprzód i tworzyć nadal. Na przełomie roku 2000 i 2001, perkusista zespołu - Menek, załapał na stałe prace akustyka w rzeszowskim studio nagrań RSC, gdzie kapela nagrała swój debiut. Otworzyło to nowe możliwości, ale spowodowało także wiele problemów, które, jak miało się niedługo okazać, miały wielkie znaczenie dla zespołu. F.R.P zaczęło grac coraz mniej koncertów, co spowodowane było sesją zimową członków zespołu (w szczególności Drożdża obsługującego bas), oraz brakiem czasu perkusisty, który bardzo wiele czasu spędzał w pracy.

Efektem takiego stanu rzeczy był praktyczny zastój w graniu który trwał aż do końca kwietnia 2001. Tak mijał czas, i dla wszystkich członków zespołu okres miedzy styczniem a majem, przeminął jak z bata strzelił. I właśnie końcem maja, Menek doszedł do wniosku, ze F.R.P straciło dla niego to coś co powodowało, iż chciał grać w tej formacji. Spowodowało to szok wśród pozostałej części zespołu - Grzesiek był z nami od początku, był współzałożycielem Frei'ów i długo zajęło nam wszystkim zanim oswoiliśmy się z myślą że pewien rozdział naszego życia się zakończył. Pocieszał nas fakt, że Grzesiek zachował się wobec nas naprawdę fair, i załatwił sprawę tak jak przystało na kilka lat przyjaźni.

Zastanawialiśmy się czy granie bez Grześka ma sens czy to będzie miało przyszłość, i czy nie nastał właśnie ten czas gdy warto z czymś skończyć i nie ciągnąć tego za wszelką cenę. Jednak zdecydowaliśmy, że nadal tego chcemy i potrzebujemy, więc postanowiliśmy zacząć nowy rozdział - bez względu na wszystko - nadal robić to co przynosiło nam tyle radości. Postanowiliśmy znaleźć nowego pałkera i spróbować jeszcze raz. Padło na naszego przyjaciela Daniela Krupę - naszego niedoszłego wydawcy pierwszego dema F.R.P.

które planowaliśmy nagrać w małym studyjku, a właśnie Daniel miał to wydać. Z tych planów nic nie wyszło - może to i dobrze... a przyjaźń pozostała. Tak zaczęły się dla nas wakacje... pod znakiem przekładania koncertów na wrzesień (kiedy to spodziewaliśmy się iż będziemy w stanie grać w nowym składzie) i ciężkiej pracy związanej z ponownym przerabianiem naszego materiału, która na szczęście okazała się nie taka syzyfowa a było to także zasługą Menka który pomógł Danielowi jak najszybciej opanować materiał.

Dodatkowo praca ta okazała się mieć nawet pewien znaczący dla nas plus - mianowicie zdecydowaliśmy się dołożyć do naszego instrumentarium trąbki którą operuje nasz przyjaciel Marek zwany Maczetą. (tak a pro po bliski przyjaciel Planktona). Po kolejnych problemach związanych z garażem w którym mieliśmy próby, byliśmy już w pewnym momencie dobrej myśli jeżeli chodziło o przyszłość F.R.P. i nasze myśli wybiegały coraz bardziej w przód...

Lecz niestety... nasze "ślepe szczęście" nie opuszczało nas ani na krok. Na początku września 2001 roku, Wojtek nasz basista opuścił zespół z powodów prywatnych, na tyle poważnych, iż musiał on całkowicie "zerwać z muzyką"... Bartek szybko wziął się do pracy, lecz nasze "ślepe szczęście" dało znów o sobie znać. Niestety po kilku miesiącach grania w tamtym składzie w grudniu 2001 roku, Daniel z różnych powodów był zmuszony wyjechać z kraju do Francji, gdzie przebywa do tej pory.

I nie wiem czy mielibyśmy na tyle sił, by dźwignąć się po tym ciosie, gdyby nie Menek , który krótko po tym spotkał się z nami i oświadczył, że przez te pół roku zrozumiał ile dla niego ten zespół znaczy, ofiarując się iż chce ponownie wrócić za gary w naszej załodze. W ówczesnej sytuacji, nie namyślaliśmy się długo. W "starym nowym" składzie zaczęliśmy prace nad nowym materiałem. Po pół roku prób i grania koncertów - początkiem lata 2002 roku weszliśmy do studia RSC, by nagrać demówkę z czterema najnowszymi numerami.

Nagranie realizował Menek , więc dodatkowo wyciągając naukę z naszej pierwszej wizyty w studio RSC, nagraliśmy materiał, który satysfakcjonowałby nas całkowicie gdyby nie fakt, iż podczas tej sesji nie zdążyliśmy nagrać wokali Dagmary. Do tej pory nagranie to służy nam wyłącznie jako demówka. Okres od czerwca 2002 roku do czerwca 2003 był okresem w którym koncentrowaliśmy się na graniu koncertów - w miarę możliwości terminowych, gdyż od października 2002 roku oprócz problemów Menka i Bartka z wolnym czasem (którym praca zajmuje skutecznie większość weekendów) doszedł dodatkowo fakt, iż Dagmara - nasza wokalistka przeniosła się na studia do Krakowa. Do dziś toczymy ciężka i naprawdę nieprzyjemna dla nas walkę z czasem, co ma przełożenie na to, iż jest nam naprawdę ciężko zagrać w terminach weekendowych, pozostawiając do dyspozycji piątki i czwartki. W sierpniu 2003 roku pojawiła się kolejna osoba w zespole.

Był nią Olo , który objął posadę operatora drugiego wiosła gitarowego. Jako nasz znajomy, i osoba która znała muzykę F.R.P. wniósł nowe tchnienie do zespołu i energie - która jak sami to szybko odczuliśmy była nam niezwykle potrzebna. Rozpoczął się okres przygotowywania nowego materiału, oraz trasy po Polsce Niemczech i Austrii, którą zaplanowaliśmy na koniec listopada 2003 roku. Jeżeli chodzi o nasze najbliższe plany, to jest nimi jak najszybsze nagranie nowego materiału, który chcielibyśmy wydać latem 2004 roku, potem granie jak największej ilości koncertów.

Mamy nadzieję, iż pomimo przeciwności, damy radę i nie ulegniemy... Mamy pełną świadomość tego, że to, czy jeszcze kiedykolwiek zagramy jako F.R.P. zależy tylko i wyłącznie od nas - i mogę was zapewnić - nie mamy zamiaru dać sobie spokój. Read more on Last.fm.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found