Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Era Wodnika - JPop.com
Artist info
Era Wodnika

Era Wodnika

Era Wodnika


Era wodnika to od początku do końca perfidnie zaplanowany psychodeliczny lot. Na blisko 70 minut muzyki składa się 11 utworów, które mają ułożyć się w jedną opowieść. Opowieść o walce dwóch światów jakie ścierają się w 30 letniej Everywoman. Ta płyta to spektakl o oczyszczeniu, o poszukiwaniu źródeł. Wykorzystywane miejscami instrumentarium (kamienie, woda) materializuje się w ambientalnym charakterze aury dźwięków. Read more on Last.fm
Era wodnika to od początku do końca perfidnie zaplanowany psychodeliczny lot. Na blisko 70 minut muzyki składa się 11 utworów, które mają ułożyć się w jedną opowieść. Opowieść o walce dwóch światów jakie ścierają się w 30 letniej Everywoman. Ta płyta to spektakl o oczyszczeniu, o poszukiwaniu źródeł.

Wykorzystywane miejscami instrumentarium (kamienie, woda) materializuje się w ambientalnym charakterze aury dźwięków. Częściej jednak magnetyczność muzyki osiągana jest za pośrednictwem tradycyjnych instrumentów. W miarę trwania płyty jaźń słuchacza zaczyna równie naturalnie percepować dźwięki wydobywane grą na kongach jak i na wiadrze… Tak o płycie mówi śpiewająca na niej wokalistka Bogna Wożniak:„Utwory ocierają się o jazz, pop, etno, mamy bardzo ciekawe instrumentarium, gramy na 23 instrumentach. Każdy z chłopców jest obłożony sprzętem, czasem grają tak jakby było co najmniej sześciu muzyków […] Mówienie o duchowości jest trudne, bo ludzie myślą, że to mowa o majakach, kompletnych odjazdach.

Dla mnie duchowością jest także odnalezienie dzikiej, organicznej kobiety w sobie, której bliska jest ziemia, bębny, korzenie, próbującej dojść do wilczycy w głębi siebie. […] Era Wodnika –, kobieta wędrująca - Everywoman idąca przez krainy w sobie, spotykająca różne zdarzenia ze świata zewnętrznego. To jak one na nią wpływają, do jakich wyborów ona dochodzi to opowiadany poprzez moją wrażliwość proces. Instrumenty wodne Do projektu skonstruowane zostały specjalne wodne instrumenty: bębny wodne, bulgotniki - kubkowe, bulgotawki wiadrowe, chlapaczki - do nagłaśniania kroków + reverbe, lira, koza, dzwony rurowe wodne, oza tym w spektaklu użyte są również: kamienie, niutnie, beczka, fujary, gongi, el.

piano, el. gitara, perkusja, perkusjonalia, saksofon, flety oraz grające dziwadła. (Bogna) Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found