Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Davová psychóza - JPop.com
Artist info
Davová psychóza

Davová psychóza

Davová psychóza


Davová psychóza was a punk rock band from Bratislava, Slovakia, formed in 1987. DAVOVÁ PSYCHÓZA (DP) vznikla na jeseň r.1987 v Bratislava z bývalých členov skupiny KOTA 22 (Martin – bicie, Marcel - gitara) a DITURVIT (Klinec – basa). Spevák Jano prichádza niekedy začiatkom roka. Punk mal u nás za sebou takmer 10 rokov a nachádzal sa niekde medzi kanálom a Športovou halou na Pasienkoch. Ľudia mali plné zuby Perestrojky, ale pivo sa chlastalo o dušu ďalej. Blížil sa koniec „zlatej éry“ reálneho socializmu. Read more on Last.fm
Davová psychóza was a punk rock band from Bratislava, Slovakia, formed in 1987. DAVOVÁ PSYCHÓZA (DP) vznikla na jeseň r.1987 v Bratislava z bývalých členov skupiny KOTA 22 (Martin – bicie, Marcel - gitara) a DITURVIT (Klinec – basa). Spevák Jano prichádza niekedy začiatkom roka. Punk mal u nás za sebou takmer 10 rokov a nachádzal sa niekde medzi kanálom a Športovou halou na Pasienkoch. Ľudia mali plné zuby Perestrojky, ale pivo sa chlastalo o dušu ďalej. Blížil sa koniec „zlatej éry“ reálneho socializmu. Čo sa týka skupín, tak najznámejšia bola ZÓNA A na Slovensku.

V Čechách pravdepodobne VISACÍ ZÁMEK. Prvý koncert mala DP už v lete 1988 v bratislavskom Muko klube spolu so začínajúcimi LORD ALEX a MLADÉ ROZLETY. Vtedy sa často museli před koncertom texty dávať na posúdenie tzv. kultúrnej komisii na MNV. Zopár textov resp.

skladieb kapely boli takto zakázané. Hrávalo sa väčšinou v kultúrakoch v Bratislave a posledný koncert „zlatej éry“ mala kapela na Mladej Garde spolu s polskou legendou ARMIA. V októbri 1989 nahráva skupina v opusáckom štúdiu svoje 1.demo (nikdy oficiálne nevyšlo). Po tzv. prevrate a páde železnej opony mnohé kapely akoby nevedeli prečo majú hrať a o čom majú spievať, pretože hlavný spoločný nepriateľ – KSČ – bol porazený. Nastáva doba eufórie a dokonca disidenti sa stávajú politikmi. DP nahráva s mladým režisérom Petrom Sedlákom 3 videoklipy pre nezávislé študentské vysielanie.

V tej době sa často hráva v rockovom klube „Rock-pop-jazz“. Tam sa skupina stretla s Martinom Sarvašom, ktorý aj pomohol vydať prvý album „Antropofóbia“. Nasledovalo veľa koncertov po Československu a aj v Rakúsku a Nemecku. Kapela nahrala ešte jeden videoklip, ktorý bol ale tak mizerný, že ho stiahla z obehu. V roku 1992 (december) vychádza 2.album „Svet žaluje“. Punk je silne ovplyvnený novými názormi a vplyvmi a kapela je označovaná jednými jako komerčná a druhými jako príliš radikálna.

Ale pravde je taká, že kapela hrala tvrdý, rýchly punk a nikdy si nesrala do huby. Začiatkom roku 1994 hrala kapela na festivale v Holandsku s ACTIVE MINDS, DISORDER, ANARCRUST a pod. (Družbu sme nadväzovali poctivo celú noc pivom a kvalitným matrošom). Po šnúre v Čechách v tom istom roku odchádza basák Klinec. Po asi ročnej pauze prichádza basák Rasťo so Stupavy.

Kapela má problém so skúšobňou ale koncertuje sa ďalej. V roku 1997 kapela nahráva tzv. „Vianočnú“, ktorou chcela cez slovenské zvukové média spríjemniť kresťanské čaro Vianoc, od čoho pochádza aj názov „Veselé dni pokrytecké“. Bola pustená iba v rádiu Ragtime. Začiatkom leta 1998 kapela nahráva 3.album „Kríza vedomia“.

V tom istom roku odchádza bubeník Martin a na jeho miesto nastupuje Kubo. V januári 2001 nahráva kapela 4 skladby, ktoré sú neskôr použité na kompilácii spolu s kamošmi z Brna – ZEMĚŽLUČ pod značkou Papagájuv hlasatel. V roku 2002 odchádza bubeník Kubo, neskôrnastupuje na jeho miesto Cibi a koncom toho istého roka odchádza basák Rasťo a na jeho post nastupuje Hulo (obaja sú z legendárnej skupiny TESTIMONY) K 15. výročiu skupiny vychádza DVD 1988-2003. Ktoré obsahuje koncert v starej i súčasnej zostave. September 2004 vychádza nové CD Nakŕmte Prežratých. A história skupiny pokračuje….

Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found