Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Danosť - JPop.com
Artist info
Danosť

Danosť

Danosť


Danosťov prvý kontakt s rapom sa datuje do roku 1997, kedy bol spolu s Majorom Z a vtedy ešte MC (!) Kappom členom krátko fungujúcej ružinovskej formácie S.O.S. Od roku 1999 začala jeho tvorba naberať serióznejšie kontúry, keď spolu s bývalým členom skupiny Štvanci Fidelom a už spomínaným Kappom (tentokrát už na pozícii DJa) založili skupinu Heslo. V tejto zostave sa predstavili na legendárnych bratislavských akciách Podzemie a absolvovali niekoľko koncertov po celom Slovensku. Read more on Last.fm
Danosťov prvý kontakt s rapom sa datuje do roku 1997, kedy bol spolu s Majorom Z a vtedy ešte MC (!) Kappom členom krátko fungujúcej ružinovskej formácie S.O.S. Od roku 1999 začala jeho tvorba naberať serióznejšie kontúry, keď spolu s bývalým členom skupiny Štvanci Fidelom a už spomínaným Kappom (tentokrát už na pozícii DJa) založili skupinu Heslo. V tejto zostave sa predstavili na legendárnych bratislavských akciách Podzemie a absolvovali niekoľko koncertov po celom Slovensku. V tom čase tiež nahrali viacero skladieb, ktoré sa s rôznou periodicitou objavovali na internete ako free-downloads a u poslucháčov sa pravidelne stretávali s pozitívnymi ohlasmi.

Okolo roku 2003 však prišiel zlom - skupinu opustil DJ Kappa. Okolo Hesla ostalo následne dlhšiu dobu ticho. V roku 2004 sa skupina opäť rozrástla o nového člena. Spolu s príchodom Fikusa a.k.a. Sukifa, ktorý s Heslom spolupracoval uz predtým, skupina chytila aj druhý dych a ich nové nahrávky sa opäť začali objavovať na weboch.

V tomto období s Heslom začal spolupracovať aj mladý, začínajúci ružinovský producent, ktorý dnes patrí k slovenskej producentskej špičke – Gebod. Medzi fanúšikmi sa začalo šuškať aj o prvom LP tejto zostavy, k vydaniu oficiálneho nosiča Hesla však bohužiaľ nikdy neprišlo a v roku 2006 skupina zanikla. Po skončení tejto kapitoly Danosť našťastie dlho neváhal a okamžite začal poslucháčov zásobovať svojimi sólo nahrávkami. Hneď prvá skladba "Prečo?!" sa stretla s pozitívnymi ohlasmi a inak tomu nebolo ani u nasledujúcich "Tým, čo nezabudli" a "Zobuďte ma! (Balada o zlom sne)". Okrem rapu sa tu Danosť po prvýkrát predstavil aj v úlohe producenta.

O jeho produkcie odvtedy prejavilo záujem viacero interpretov – jednou inštrumentálnou pasážou sa blysol napríklad aj v slovenskom graffiti filme s celoeurópskou distribúciou "ShowMustGoOn2". Nikto uz nemohol popierať, ze Danosť má talent a aj schopnosti na realizovanie svojich hudobných predstáv. Aj v dôsledku toho bol koncom roku 2006 prizvaný na nahrávanie druhého pokračovania mixtape-u DJa Viktora Hazarda "RapSuperstar Vol. 2". Výsledkom bola vynikajúca skladba "Ak ozaj".

Vzápätí odohral niekoľko sólových koncertov, okrem iného aj na krste albumu "Moratón" od Mikyho Moru v bratislavskom Dopleri. Odkedy dal Danosť vedieť o svojich kvalitách, objavil sa ako hosť na viacerých nahrávkach iných interpretov. Za všetky môžeme spomenúť napríklad album skupiny Rendezska.SK "Čas vyložiť karty", mixtape Dramatikz "DRZeeetejp", alebo Grimasov producentský album "Kto dá viac", kde má Danosť spoločnú vec s Bacilom z formácie Drvivá Menšina. Taktiež je súčasťou Projektu 821, pri tvorbe ktorého sa stretli mená ako Pablo a Major Z, alebo už spomínaní Bacil, Gebod a DJ Kappa. Ani v súčasnosti Danosť nespí, ale ako je u neho zvykom, maká naplno. Po podpise zmluvy s vydavateľstvom Gramo Rokkaz sa rozbehla príprava jeho prvého sólo EP, ktorého názov bude "Oddanosť".

Release date je predbežne stanovený na jar roku 2008. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found