Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
D.Z.B. - JPop.com
Artist info
D.Z.B.

D.Z.B.

D.Z.B.


http://www.dzb.of.pl/ Początki działalności grupy owiane są legendą. Mgliste dane podsuwają pierwszy trop: początek roku 2003, jedno z warszawskich liceów. Tam właśnie, w klasie pierwszej C, trzech kolegów: Stasiek, Janek i Dupa, wpadają na pomysł stworzenia ambitnego ‘projektu muzycznego,’ czyli, innymi słowy, kapeli punkowej. Co prawda, sprzętu nie mają i grać nie potrafią, ale nic nie mogło ich powstrzymać! Jak łatwo się domyśleć Read more on Last.fm
http://www.dzb.of.pl/ Początki działalności grupy owiane są legendą. Mgliste dane podsuwają pierwszy trop: początek roku 2003, jedno z warszawskich liceów. Tam właśnie, w klasie pierwszej C, trzech kolegów: Stasiek, Janek i Dupa, wpadają na pomysł stworzenia ambitnego ‘projektu muzycznego,’ czyli, innymi słowy, kapeli punkowej. Co prawda, sprzętu nie mają i grać nie potrafią, ale nic nie mogło ich powstrzymać! Jak łatwo się domyśleć, na początku skład zespołu ulegał licznym mutacjom, a próby odbywały się w kratkę.

Zresztą, ich poziom był dość żenujący. Przełom nastąpił w wakacje, gdy do chłopaków dołączył stary znajomy Janka i Mariusza – Maciora. Dopiero wtedy, jako tako wykrystalizowały się stanowiska w zespole: Janek zajął perkusję, Dupa - gitarę, Stasiek - bas, Maciora – wokal. Narodził się pierwszy kawałek z prawdziwego zdarzenia: „Dzieci Czarnobyla”. Taką też nazwę dla kapeli wybrali chłopaki.

Zespół znalazł sobie nowe miejsce do grania i zaczął czynić to znacznie bardziej systematycznie. Potem zmienili nazwę na Siux Karabinz i szybko od niej odeszli – nikt nie łapał, ze była to aluzja do Sex Pistols! W bólach powstawały kolejne kawałki. Były nawet plany koncertowe, ale pod koniec roku zespół zmuszony był z kilku różnych przyczyn zawiesić działalność. Do reaktywacji doszło parę miesięcy później.

Od razu nastąpiła poważna rotacja składu (Stasiek - perkusja, Dupa - gitara, Maciora - bas, Janek - wokal). Powstały zupełnie nowe kawałki (Polska młodzież, Oi! i kilka innych). By uczcić tę rewolucję, czy raczej ewolucję, kapela zmieniła nazwę na D.Z.B., czyli Dzieci Z Bullerbyn (z nimi identyfikują się bardziej, niż z Sex Pistols). Wszystko wskazuje na to, że taka nazwa pozostanie na dobre.

Od tamtego czasu wszystko ma się ku lepszemu. Kryzys został przezwyciężony – zespół odbywa regularne próby, poszerza repertuar o nowe kawałki, szykuje się do nagrania pierwszego dema, planuje koncerty - a co z tego wyjdzie? To się jeszcze okaże... Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums
showing 2 out of 2 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found