Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Cimbálová muzika Linda - JPop.com
Artist info
Cimbálová muzika Linda

Cimbálová muzika Linda

Cimbálová muzika Linda


Hody, fašanky, plesy, bály, svatby, narozeniny a další oslavy kolem Zlína a Uherského Hradiště. Tam všude šíříme krásu folklóru Slovácka, Luhačovského Zálesí, Kopanic, Horňácka a dalších oblastí. Většina nás hrávala společně již v 80. letech ve valašské cimbálové muzice Pláňava, která déle jak 20 let působila v Otrokovicích pod vedením primáše Michala Mynáře. Po rozpadu Pláňavy v roce 1992 a krátké Read more on Last.fm
Hody, fašanky, plesy, bály, svatby, narozeniny a další oslavy kolem Zlína a Uherského Hradiště. Tam všude šíříme krásu folklóru Slovácka, Luhačovského Zálesí, Kopanic, Horňácka a dalších oblastí. Většina nás hrávala společně již v 80. letech ve valašské cimbálové muzice Pláňava, která déle jak 20 let působila v Otrokovicích pod vedením primáše Michala Mynáře. Po rozpadu Pláňavy v roce 1992 a krátké spolupráci s primášem Zdeňkem Jakešem jsme se shodou okolností sešli na Kolibě U černého medvěda ve Zlíně s primášem Stanislavem Škubalem.

Ten se tehdy zrovna přistěhoval do Zlína z Uherského Brodu, kde vedl věhlasnou cimbálovou muziku Šabla, a v nás našel ke svému velkému překvapení skupinu nadšených muzikantů a kamarádů, kteří byli ochotni se podřídit jeho představám o lidové muzice a zároveň se přitom náležitě bavit. Nový primáš přinesl do Lindy čerstvou energii, zásadně se zasloužil o pozvednutí hráčské úrovně, výrazně obohatil repertoár muziky, zejména o písně jižnějších moravských regionů, a dovedl muziku až do studia Ostravského rozhlasu, kde v režii Jana Rokyty natočila postupně čtyři CD, věnované folklóru Luhačovického Zálesí, Zlínska, Brodska a Kopanic. Muzikanti zase poskytli svou instrumentální univerzalitu, která umožnila rychlou sehranost "týmu" a zvuk kapely dostal svoji osobitost. Od roku 2000 Linda spolupracuje s tanečním souborem Old Stars Hradišťan z Uherského Hradiště. Festivaly, koncerty a vystoupení s nimi absolvovali v mnohých zemích Evropy i v zámoří (Brazílie, Mexiko, Francie, Německo, Polsko, Ukrajina a další). Dále muzika příležitostně spolupracuje se soubory Vonica ze Zlína a Radovan z Napajedel.

Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums
showing 4 out of 4 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found