Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Cezary Makiewicz - JPop.com
Artist info
Cezary Makiewicz

Cezary Makiewicz

Cezary Makiewicz


Lider i założyciel zespołu, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Znany jest dzięki piosence „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock i pop, tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. W latach 1988-95 był czołową postacią w najlepszym polskim zespole grającym muzykę bluegrass Little Maggie. Read more on Last.fm
Lider i założyciel zespołu, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Znany jest dzięki piosence „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock i pop, tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. W latach 1988-95 był czołową postacią w najlepszym polskim zespole grającym muzykę bluegrass Little Maggie. Zdobywca I nagrody w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country w 1997r za utwór „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”.

Piosenka spodobała się nie tylko jury ale również festiwalowej publiczności i szybko stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie.W tym samym roku powołał do życia zespół , z którym gra do dziś. Ma w swoim dorobku trzy płyty, kilka programów dla TVP 2, Polsatu, TV Polonia i WOT. Koncertuje z dużym powodzeniem w wielu miejscach w kraju. Trzecia płyta pt.

„ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” ukazała się w lipcu 2005r. Nowe piosenki na płycie “EKO”, nagrane w 2006 roku czekają na wydawcę. Nagrody i wyróżnienia: - Nagroda GRAND PRIX-I Festival Country-Irish Pub Warszawa-1993r. - I nagroda w konkursie na polską piosenkę inspirowaną muzyką country 1997r. za utwór “Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” - I mieisce w plebiscycie Radia Oko i redakcję miesięcznika Trucker” na najpopularniejszego wykonawcę country w Polsce w 1997r. - I mieisce w plebiscycie “Giganci Country ‘97” ogłoszonego przez redakcję “Nowy Country Osobowy” w internecie w kategorii przebój za “Wszystkie drogi prowadza do Mrągowa” - Wokalista roku 1998 - w pierwszej edycji wyróżnień tygodnika “Dyliżans” - Wokalista roku 2004 - w plebiscycie Stowarzyszenia Muzyki Country - “Dyliżanse 2004” - Złoty Truck 2006 - za piosenkę “Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” przyznana przez czytelników “Polskiego Trakera” Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found