Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Castet - JPop.com
Artist info
Castet

Castet

Castet


Jak w przypadku wielu najlepszych grup, pomysł powstania kapeli narodził się podczas spożywania „Luksusowej”. Miało to miejsce w słynnym katowickim punk shopie Enigmatic, wiosną 2003 roku. Trzech pijanych kumpli znudzonych stagnacją na śląskiej (i nie tylko) scenie postanowiło zrobić coś nowego- kapelę napierdalającą okrutny hardcore punkowy czad w stylu lat 80-tych, przyprawiony nie do końca poważnymi textami o życiu, scenie i zabawie. Read more on Last.fm
Jak w przypadku wielu najlepszych grup, pomysł powstania kapeli narodził się podczas spożywania „Luksusowej”. Miało to miejsce w słynnym katowickim punk shopie Enigmatic, wiosną 2003 roku. Trzech pijanych kumpli znudzonych stagnacją na śląskiej (i nie tylko) scenie postanowiło zrobić coś nowego- kapelę napierdalającą okrutny hardcore punkowy czad w stylu lat 80-tych, przyprawiony nie do końca poważnymi textami o życiu, scenie i zabawie. Bolek- świeżo upieczony inżynier transportu od dobrych kilku lat nie miał gitary w ręku, ale ok.

10 lat temu udzielał się w kilku projektach, z których najbardziej znany to Homofobia. Został basistą. Przemek- znany jako Homik lub Warens udzielał się (robi to nadal) na perkusji w hardcore’owym Minority, lecz chciał spróbować czegoś w innym stylu. Fakir- niegdyś wokalista 7 Godzin Snu, a potem projektu Ali Agca, który przekształcił się w Koyaanisqatsi- od dawna czuł potrzebę powrotu na scenę.

Szybko okazało się, że chętnie pograją na gitarach starzy kumple z 7 Godzin Snu- Zmierzły i Parasol. W ten sposób już w okolicach wakacji 2003 powstało kilka utworów. Ze względów osobistych z grania zrezygnował Parasol, a próby pozyskania innego sensownego gitarzysty nic nie dały i w ten sposób Castet został kwartetem. W międzyczasie Bolek zaczął udzielać się na basie również w Minority.

Pierwszy koncert zagraliśmy wiosną 2004r. u boku innych tuzów śląskiej sceny- WPZ, Hard Work, Minority, Repress (trzecia kapela Homika, w której jest wokalistą, a gra tam na basie brat Zmierzłego- Młody Zmierzły…). Niedługo potem gramy u boku Schizmy i In Spite Of, jako support przed Poison Idea w katowickim „Mega Clubie”. Rok 2004 to jeszcze kilka udanych gigów dla różnej publiczności.

Staramy się nie zamykać w żadnym getcie muzycznym dlatego chętnie gramy z kapelami prezentującymi odmienne style (oczywiście bez przesady…). Nasza muzyka to szybki hard core thrash punk w stylu lat 80-tych. Kawałki są krótkie, ale dzięki temu nie zdążą nikogo znudzić. Texty mówią o scenie, życiu i różnych pierdołach.

Są często przewrotne i nie do końca poważne. Od odbiorcy zależy czy potraktuje je na serio… Od stycznia gra z nami na drugiej gitarze Czaka- niegdyś podpora 7 Godzin Snu i Braindead, a obecnie WPZ i Koyaanisqatsi. W tej chwili (koniec maja 2005) jesteśmy w trakcie mixowania naszej debiutanckiej "płyty"; 12 kawałków - 15 minut; w 3 utworach gościnnie wystąpili na wokalach Sid (ZBEER), Jaca (HNDM) i Strzała (ex-ROTTWEILER, obecnie WHITMAN) Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

Top Albums

show me more

showing 4 out of 20 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found