Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Can Türkkan - JPop.com
Artist info
Can Türkkan

Can Türkkan

Can Türkkan


www.canturkkan.com www.facebook.com/CanTurkkan 1985 Istanbul doğumlu Türk müzisyen (Besteci, söz yazarı, vokalist, gitarist ve piyanist). Müzik eğitimine, 15 yaşında kendi çabalarıyla girdiği 'Istanbul Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladı."Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü"nde burslu olarak eğitim gördü. Şehir içi ve sehir dışında bir çok solo piyano resitalleri verdi. Türkkan eğitimine "Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi"nde piyano yüksek lisansı yaparak devam ediyor. Read more on Last.fm
www.canturkkan.com www.facebook.com/CanTurkkan 1985 Istanbul doğumlu Türk müzisyen (Besteci, söz yazarı, vokalist, gitarist ve piyanist). Müzik eğitimine, 15 yaşında kendi çabalarıyla girdiği 'Istanbul Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladı."Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü"nde burslu olarak eğitim gördü. Şehir içi ve sehir dışında bir çok solo piyano resitalleri verdi. Türkkan eğitimine "Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi"nde piyano yüksek lisansı yaparak devam ediyor.

Ödülleri; "Halıcı 16. Bilgisayarla Beste Yarışması"nda orkestral bestesi ile 1.'lik '6. Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal Yarışması'nda 'Nardis Özel' ve 'NTV Radyo Özel' ödülleri Klasik müziğin yanı sıra pop,caz,funk ve rock müzige ilgisi olan Türkkan'ın bu alanlarda da birçok bestesi olup çesitli projelerde vokal, gitar ve klavye performansı mevcuttur. 2010 yılında Pentagram grubunun eski solisti "Murat Ilkan" ile konserler verdi ve MTV müzik ödülü sahibi sanatçı 'Emre Aydın' ın vokalistliğini yaptı ve orkestrasında klavye çaldı.

Türkkan şu sıralar çıkacak olan albümünün hazırlıkları içerisinde. Born in 1985, Turkish musician (Composer, writer, vocalist, guitarist and pianist). Started music education at the age of 15 in 'Istanbul Fine Arts High School'. In 2003 attended 'Bilkent University Department of Music-Piano' and awarded with full scholarship. Played most of the famous concert halls in Turkey with numerous bands.

For the master programme he attended 'Mimar Sinan Fine Arts University Department of Piano'. Awards; 'Halıcı The 16. Composition with using Computer Competition' >> 1.st 'The 6. Nardis Jazz Club Young Jazz Singer Competition' Nardis and NTV Radio Special Award. Alongside classical music, Turkkan deeply interested in pop,jazz,funk and rock music. Composed lots of materials related with these genres.

Performed with numerous bands and projects and recorded a lot as vocalist, guitarist and pianist. In 2010 Turkkan appeared on gigs as vocalist and keyboardist with ex Pentagram member "Murat Ilkan" and 'Emre Aydın's orchestra who won MTV music award. Turkkan recently working on his own album project. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..

  • Tags
  • No tags found
Top Albums
showing 1 out of 1 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Popular Songs
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found