Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
Undefined variable: cookie_headers [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/external/magpierss-0.72/extlib/Snoopy.class.inc Line 438 ]
Beata Hlavenkova - JPop.com
Artist info
Beata Hlavenkova

Beata Hlavenkova

Beata Hlavenkova


Pianistka, aranžérka a skladatelka Beata Hlavenková (nar. 1978) studovala kompozici v oblasti vážné hudby na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V roce 2004 absolvovala University of Massachusetts v Amherstu, USA s Master’s degree v oboru „Kompozice, jazzová kompozice a aranžování“. V době svých amerických studií byla v roce 2003 vybrána na Betty Carter Jazz Ahead residenční program pro mladé skladatele a hráče v Kennedy centru ve Washingtonu D. Read more on Last.fm
Pianistka, aranžérka a skladatelka Beata Hlavenková (nar. 1978) studovala kompozici v oblasti vážné hudby na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V roce 2004 absolvovala University of Massachusetts v Amherstu, USA s Master’s degree v oboru „Kompozice, jazzová kompozice a aranžování“. V době svých amerických studií byla v roce 2003 vybrána na Betty Carter Jazz Ahead residenční program pro mladé skladatele a hráče v Kennedy centru ve Washingtonu D.C., kde se např. setkala s Curtisem Fullerem, Johnem Claytonem a dalšími. V současné době má jazzové trio vlastní autorské hudby, kde spolupracuje s předním hráči jako je bubeník Martin Novák a basista Rastislav Uhrík, dále pak bubeníci Pavel Bady Zbořil, Jiří Slavíček, Roman Vícha, basisté Tomáš Liška a Martin Lehký.

V říjnu 2005 vyhrála s triem (R. Uhríkem a R. Víchou) Jazz Junior 2005 kategorii “skupina roku a kompozice, aranžmá“. V říjnu 2008 proběhl velký koncert jazzových formací v Rudolfinu, kde své trio rozšířila o Pražskou komorní filharmonii a L.

Dusilovou. Účinkovala v projektu „S‘aight“, na kterém se autorsky podílela s kytaristou, skladatelem Patrikem Hlavenkou; v roce 2004 vyšlo stejnojmenné album spolu s Jaromírem Honzákem, Danielem Šoltisem, Rostislavem Frašem a bylo jedním z prvních alb patřících k nové vlně českých autorských jazzových desek. Byla také zakládajícím členem tria Jaromíra Honzáka „Face of the bass“ spolu s Romanem Víchou, ve kterém působila v roce 2006, 2007. Na jaře 2010 se účastnila natáčení alba, které vyjde v roce 2011 u Animal Music. V létě 2005 byla členkou vítězné formace „S’aight and Vertigo Connection“ na prestižním mezinárodním festivalu v Montreux ve Švýcarsku. Tato sestava dále pokračovala příležitostnými koncerty pod názvem „Open Sextet“. V prosinci 2005, v rámci její české premiéry, jako hosté vystoupili přední světoví jazzmani, trumpetistka Ingrid Jensen a saxofonista Rich Perry.

V roce 2008 se setkává znovu s Richem Perrym na Jazz Festu v Brně nebo v rámci mezinárodního rádiového přenosu EBU a na podzim 2009 Rich přijíždí koncertovat s Beatiným triem. V roce 2006 vyhrála anonymní skladatelskou soutěž pořádanou Českým rozhlasem svoji skladbou „Jazvečík vo hmle za stľpom“ aneb „Monday Meeting“. Její hudební aktivity sahají i za rámec jazzu a vážné hudby. Středobodem jejích aktivit na poli popmusic je už od roku 2005 spolupráce s enfant terrible zdejší scény, Lenkou Dusilovou, která vyústila ve velmi originální projekt Eternal Seekers, na kterém se spolu s kapelou Clarinet Factory Beata podílela autorsky, hráčsky i aranžérsky. Mezi další významné umělce, se kterými spolupracovala či spolupracuje patří Iva Bittová, pro kterou v současné době aranžuje její písně pro symfonický orchestr. Spolupráce začala v roce 2009. Spolupracovala na dvou deskách country hudebnice Věry Martinové, se kterou v roce 2006 odjela turné. Dále je to spolupráce se soubory a osobnostmi jako Yvonne Sanchez, Vertigo Quintet, Toxique, Ondřej Ruml, Ondřej Konrád, Josef Štěpánek, Katka Šarközi, Triny, Benedikta, David Dorůžka, Leona Prokopcová a další. Profilovou desku Joy for Joel (2009 Animal Music) natočila v U.S.A. kde se opět setkala s Richem Perrym, Ingrid Jensen, dále pak pedal steel kytaristou Dave Easleym a dalšími.

Ve stejném roce pak odjela turné, kterého se účastnili Ingrid Jensen, Jon Wikan a přední polský basista Michal Baranski. Kromě velmi pozitivních kritik získala také nominaci na hudební cenu Anděl. Působila také jako hudební pedagog - VOŠ u Konzervatoře Jaroslava Ježka, v současné době New York University v Praze a podílela se na osnovách pro první české vysokoškolské studium jazzové hudby v Čechách otevřeno na Janáčkově akademii múzických umění v Brně v roce 2010. Na české jazzové scéně patří k nejžádanějším pianistům.

Vedle klavíru, kde preferuje a spolupracuje se značkou Petrof, používá také velmi často Fender Rhodes piano. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums

show me more

showing 4 out of 7 albums
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found