Trying to get property of non-object [ On /var/www/virtual/jpop.com/public_html/generatrix/model/youtubeModel.php Line 63 ]
AnnaMarucha - JPop.com
Artist info
AnnaMarucha

AnnaMarucha

AnnaMarucha


Anna Marucha – polska wokalistka, kompozytorka i producentka. Absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach (wydź. Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu ). Edukację muzyczną rozpoczęła w PPSM im. E. Młynarskiego w Warszawie w klasie fortepianu. W 1993 roku uzyskała dyplom ze śpiewu solowego i tytuł zawodowego muzyka . W 1992 debiutowała w założonym przez siebie zespole LIPS przeróbką przeboju „Whole lotta love" grupy Led Zeppelin. Read more on Last.fm
Anna Marucha – polska wokalistka, kompozytorka i producentka. Absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach (wydź. Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu ). Edukację muzyczną rozpoczęła w PPSM im. E.

Młynarskiego w Warszawie w klasie fortepianu. W 1993 roku uzyskała dyplom ze śpiewu solowego i tytuł zawodowego muzyka. W 1992 debiutowała w założonym przez siebie zespole LIPS przeróbką przeboju „Whole lotta love" grupy Led Zeppelin. Utwór trafił na pierwsze miejsca ogólnopolskich list przebojów.

Zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Miesiąc póżniej rozpoczęła się praca nad debiutancką płytą "Sprawiedliwość" w studiu Polskiego Radia i TV - S4. "Spiew", "Wierzyć sobie", "Coraz wyżej", "Świat" to kolejne utwory autorskie, które w niedługim czasie gościły na antenach ogólnopolskich rozgłośni radiowych i TV. Rok póżniej zespół zagrał na Festiwalu w Sopocie.

Występy w licznych programach telewizyjnych i radiowych umożliwiły grupie zagranie koncertów na największych scenach w kraju (m.inn. Katowicki Spodek, Warszawska Agrykola). W 1994 ukazała się w sprzedaży składanka „Ballady Rockowe” z utworem „Dlaczego ja” (muz/tekst A. Marucha).

Jeszcze w tym samym roku w warszawskim Hard Studio ukończony został album "Love" dla MTJ Rec. W 1996 wokalistka podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią BMG Poland. Współpracując z zawodowymi muzykami sesyjnymi, nagrała solową płytę pod pseudonimem Sally. Niedługo po podpisaniu kontraktu płytowego wzięła udział w nagraniu utworu "Szczęśliwego Nowego Jorku" Marka Kościkiewicza[1].

W 1997 ukazał się singel "Akacja" (muz./sł. A. Marucha). Utwór był emitowany w większości krajowych rozgłośni radiowych.

W latach 2001-2002 współpracowała przy projekcie "Młode dusze soulu" duetu producenckiego Stereotyp patronowanego przez Stanisława Soykę i Ewę Bem. W 2003 ukończyła studia wyższe otrzymując dyplom zawodowy w zakresie wokalistyki jazzowej. W 2004 zajmowała się opracowaniem muzycznym do etiudy filmowej S. Orła i O.

Stritzke "On i ona" (w roli gł. Piotr Machalica). W latach 2004-2009 zajmowała się nauczaniem młodzieży oraz pracą nad kolejnymi projektami autorskimi. Od 2004 roku jest wykładowcą w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im.

K. Komedy w Warszawie[2]. Źródła [edytuj] http://www.myspace.com/maruchaanna http://www.annamarucha.pl.tl http://www.youtube.com/user/AnnaMarucha Przypisy ↑ http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1125613 ↑ http://www.asmr.pl/marucha.html Źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Marucha Kategoria: Polskie piosenkarki Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply..
Top Albums
No albums found.
Shoutbox
No Comment for this Artist found
Leave a comment


Comments From Around The Web
No blog found
Popular Songs
Flickr Images
No images
Related videos
No video found
Tweets
No blogs found